Глава Ділової ради США-Україна: Від Порошенка очікуємо підписання СА і приватизацію енергетики

23 червня 2014, 17:11

Олексій Біловол Олексій Біловол

Морган Вільямс розповів, скільки коштів може вкласти США в українську енергетику і АПК

В інтерв'ю "Сегодня.ua"президентAмерікансько-української діловоїрадиМорганВільямсрозповівпро ключові фактори,якіполіпшили бінвестиційнийкліматвітчизняної економіки,сприяли приходувеликих американськихгравців наукраїнський ринок іпро те,наякий обсяг коштівУкраїнаможе розраховуватинайближчим часом.

Реклама

- ПанеВільямс,не секрет,що АмерикадужепозитивновідреагуваланаперемогуПорошенкавпершому турі.Виможетеназватип'ять ключовихфакторів,які могли бполегшити життябізнесу вУкраїні,ісприяти приходуамериканських інвестиційв українськуекономіку?

- Міжнародне ділове співтовариство дуже сприятливо ставиться до того факту, що пан Порошенко був обраний президентом. Він сам є бізнесменом, він дуже добре розбирається у фінансах, в банківській справі, і він завжди підтримував приватний бізнес.

Якщо говорити про ваше уряді, який очолює пан Яценюк, то для нашого Американо-української ділової ради ключовим завданням, особливо останнім часом, було підписання угоди з Міжнародним валютним фондом.

Що стосується другого пункту, над яким ми працювали, і до чого ми завжди заохочували Україну – це підписання Угоди про асоціацію включно з економічною частиною.

Звичайно з попереднім урядом, як ми всі добре знаємо, цього не вийшло. Ми сподіваємося, що з паном Порошенко в якості президента і з паном Яценюком в якості прем'єр-міністра економічна частина буде підписана вже найближчим часом.

Тобто, перші два пункти: підписання з Міжнародним валютним фондом та угоди про асоціацію з європейським співтовариством. Що стосується третього пункту – це приватизація енергетичного сектора України, зокрема – розбивка цих величезних монополістської фірм, і заохочення активної участі бізнесу в цьому процесі.

По-четверте, корупція дуже турбує бізнес. Рівень корупції був надзвичайно високим. Ми це добре знаємо. Ми сподіваємося, що пан Порошенко і пан Яценюк дуже серйозно візьмуться за викорінення корупції, і в принципі, вони вже почали до певної міри цим займатися.

Але все одно ще на місцях залишилися, як в уряді працюють, так і у Верховній Раді приймають закони досить багато осіб, про яких і раніше було відомо, що вони пов'язані з корупційними схемами. Тому ми щиро сподіваємося, що найближчим часом корупційні схеми будуть розкриті і закриті, щоб вони далі не працювали.

Але не можна сказати, що це короткострокова боротьба і можна буде дуже швидко закрити це питання. Ми розуміємо, що пройде певний час, і сподіваємося, що цей час буде не надто довгим
.

- Ащостосується інвестицій?

- Наступне питання – це фінансування, одержуване України за кордону. На цей момент вже як мінімум 20 мільярдів доларів Україна може залучити від міжнародних фінансових установ, від урядів різних країн і так далі.

Частина, а може і всі ці кошти, мають надійти в державний сектор, або в муніципальний, скажімо, сектор. І все це звичайно дуже добре. Україні необхідно свою економіку витягувати з тієї руїни, в якій вона зараз знаходиться.

Але разом з тим, ми закликаємо пана Порошенка і пана Яценюка, весь уряд, всіх тих, хто може якимось чином впливати на даний процес активніше звертатися до уряду Сполучених Штатів, до урядів європейських країн, до євроспільноти, до урядів будь-яких інших країн, які дружньо ставляться до України, з тим, щоб певні програми, які існували раніше, і ті, які, або були заморожені, або припинили в цілому працювати, або просто не працюють з новими клієнтами – відновлювати. Причому саме це стосується залучення фінансування в приватний сектор, оскільки в Україні зараз особливо гостро відчувається нестача коштів саме в приватному секторі.

Бізнес, який працює в Україні повинен залучати ці кошти ззовні. Тому ми дуже хочемо співпрацювати з Україною, з урядом, з парламентом – з Верховною Радою в тому, щоб більше зверталися раз до урядів інших країн, в міжнародні фінансові установи для того, щоб фінансування подібних програм відновили
.

Реклама

- І наскільки цереально вумовахзбройногоконфліктунасходіУкраїни?

- Справа не тільки в сході. Для бізнесу дуже важлива стабільність, дуже важливі прогнозованість ситуації. І що зараз відбувається або відбувалося в недавньому минулому як на сході України, так і в інших містах – коли по місту бігають озброєні злочинці, криміналітет, це безумовно, не сприяє сприйняттю України, як країни, в яку бізнес хотів би інвестувати.

Тому дуже важливо, щоб пан Порошенко і Кабмін, очолюваний прем'єром Яценюком, створили умови для української армії, Збройних сил України в цілому, органів охорони громадського порядку для того, щоб подібні дії припинилися.

Адже коли банківська сфера не працює, а в деяких місцях зовсім не працює, і бізнес просто не може не просто працювати, а взагалі нормально існувати.

Тому ми сподіваємося також на підтримку ззовні, для того щоб припинити цей тероризм в Україні
...

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс

- Уразі ідеальногосценарію(швидкого вирішеннясхідного питання,створеннясприятливих умовдлябізнесу)наякий обсяг інвестиційУкраїнаможе розраховувати внайближчомумайбутньому?Уякі секторинасампередготовіприйтиамериканськівеликі гравці?

- Насамперед, якщо пан Яценюк, як він обіцяє, дійсно приватизує сектор енергетики, то мова йде про український енергетичному секторі. Це реально один із найпривабливіших секторів для інвестицій зі Сполучених Штатів.

Якщо говорити конкретно, то ви ж знаєте, що обидва члени нашої асоціації Chevron і Shell підписали контракт з вашим урядом – правда, попереднім, про розділ продукції.

Обговорювалося прихід також Exxon Mobil і групи інших фірм, велися переговори, але через окупації Криму, на жаль, все припинилося, зараз все зависло в такому невирішене стані.

Також з Westinghouse вже йдуть переговори теж для того, щоб відновити проект в Україні ... Було б добре, якби фірма Holtec International теж змогла б отримати контракт, про який фірма домовлялася з українським урядом вже досить давно – це утилізація відходів ядерної промисловості. ..

У всі ці сфери інвестиції можуть піти. Причому не можна говорити, що енергетика – це сектор номер один, тому, що насправді – сектор один, сектор два, сектор три – це сільське господарство, агропромисловий комплекс та енергетика. Що з них важить більше – зараз сказати складно
.

- Обсяг коштів?

Реклама

- Якщо мовайде про відновленняпрограмсамезі СполученихШтатів,які підтримуютьінвестиції:абочерезгарантії,абочерез інші(фінансові) інструменти,то моваможе йтипро мільярддоларів,можливо -навітьдва мільярдидоларів.Головне питання -що робиться вУкраїні.І самевід ситуації вУкраїнізалежить,чи погодитьсяадміністраціяПрезидентаОбамина ці кроки.

Aмерікансько-українська ділова рада-Професійнаасоціація, що представляєінтересиамериканських компаній,якіпрацюютьвУкраїні,та українських компаній,які активнінаринкахСШАабо якимосьіншимчином пов'язаніз цимиринками.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти