Гендиректор Групи Метінвест: Для нас вкрай важливо зберегти підприємства і робочі місця

12 лютого 2015, 20:26

Частину підприємств групи зупинено війною

Економіка України перебуває у вкрай складній ситуації: промислове виробництво неухильно падає, найскладніша ситуація склалася в Донецькій і Луганській областях, які є "локомотивом" у важкій індустрії. Якщо загальні показники промислового виробництва в Україні у 2014 році знизилися більш ніж на 10%, то на території Донецької та Луганської областей спад досяг 31,5% і 42% відповідно. Експерти вважають, що в настільки гострій ситуації на рівні держави необхідний комплексний та системний підхід до відновлення економіки, а також залучення міжнародними організаціями масштабного фінансового ресурсу. Учасники ринку зі свого боку докладають максимум зусиль для того, щоб не зупиняти роботу підприємств у ключових для України галузях.

Реклама

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков упевнений, що сьогодні одна з основних загроз для економіки країни – військове протистояння на Сході України. "Бойові дії руйнують цілі міста, знищується промисловість. У таких важких умовах для нас вкрай важливо зберегти підприємства і робочі місця, а разом з ними – всю гірничо-металургійну галузь України та економіку нашої держави. Саме таке завдання ставить перед нами Рінат Ахметов, і ми його повністю поділяємо і підтримуємо", – заявив Юрій Риженков.

На його думку, в ситуації, що склалася, в першу чергу необхідно максимально контролювати витрати, приймати зважені і разом з цим ефективні рішення. "Я впевнений, що від зусиль кожного працівника нашої компанії залежить не тільки майбутнє заводів, але і всієї галузі. Ми повинні працювати з максимальною віддачею", – сказав гендиректор Групи Метінвест.

Юрій Риженков зазначив, що підприємства продовжують працювати навіть у нинішніх непростих умовах. "Зараз, коли частина підприємств Метінвесту в буквальному сенсі зупинена війною, ми, незважаючи ні на що, продовжуємо платити співробітникам дві третини від їхньої заробітної плати. Ми нікого не скорочуємо", – заявив він.

"Крім того, у цій непростій ситуації ми запропонували співробітникам керуючої компанії також відмовитися від частини своєї заробітної плати у лютому і березні цього року. Я особисто для себе таке рішення вже прийняв. Мене підтримали мої колеги і директори інших підприємств компанії. Зрозуміло, цей крок повинен стати особистим рішенням кожного співробітника, але сьогодні він по-справжньому важливий і потрібний нашій компанії. І я радий, що це рішення розділяє зі мною переважна більшість співробітників Метінвесту. Це дозволить нам, по-перше, отримати значну економію і, крім того, зберегти робочі місця та зарплату працівників, зайнятих на виробництві", – заявив Юрій Риженков.

В тренді
Меломани з Верховної Ради: яку техніку декларують нардепи
Реклама

Нагадаємо, за оцінками експертів, для відновлення роботи економіки в Україні необхідно, перш за все, формування ефективної політики держави. "Потрібно, щоб був перший віце-прем'єр, що курирує промисловість і ВПК. Необхідні точки зростання, нам необхідне завантаження промислових підприємств, особливо що стосується Донбасу. Тому що там повна катастрофа", – заявив народний депутат, колишній губернатор Донецької області Сергій Тарута. Він вважає, що займатися розвитком промисловості потрібно більш комплексно. "Ми поки не знаємо, хто зараз в уряді курирує промисловий сектор, до кого звертатися підприємствам у складній ситуації", – пояснив він. Тарута також відмітив необхідність пошуку нових ринків для реалізації продукції.

Щоб налагодити роботу економіки, потрібно також відновити інфраструктуру. "У першу чергу необхідно відродити функції інфраструктури. Насамперед, це залізниці. У нас важка промисловість, яка не може обходитися лише автомобільним транспортом", – вважає доктор економічних наук, професор Юрій Макогон. За прогнозами експерта, досягнення докризового темпу роботи є реальним завданням у 2016 році.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти