Де українські гірники отримують зарплату 25 тисяч гривень

27 травня 2019 17:40

"Сьогодні" спустилися в шахту, щоб на власні очі побачити умови роботи

Однакова робота – різні умови. На державних шахтах мізерну зарплату видають гірникам із затримками. Про це постійно говорять профспілки гірників України. Підприємства отримують дотації з бюджету, але цих грошей мало, і проблеми залишаються. "Сьогодні" з'ясували, чи є альтернатива, і Юлія Дроннік дізналася, де за роботу шахтарям платять 25 тисяч гривень.

Реклама

Євген Упиренко дев'ять років працює шахтарем на державному підприємстві Селідоввугілля. Заробляє мало, а гроші отримує із затриманням.

"Наразі затримання у нас як були, так і залишаються. Єдине – змінюється кількість місяців. Раніше затримання становило близько півроку, наразі – близько місяця", – каже шахтар.

При цьому державні шахти витрачають на видобуток вугілля в півтора рази більше грошей, ніж потім отримують від його продажу..

Одна з альтернатив – шукати роботу на приватному підприємстві. Найближче до місця роботи Упиренка розташована шахта Покровська. Тут обіцяють чи не втричі більшу зарплату і своєчасні виплати.

"Середня зарплата близько 24-25 тисяч гривень. Ми щороку приймаємо більше ста молодих фахівців, створюємо їм нормальні умови для роботи. Даємо їм" підйомні ", оплачуємо частину житла", – розповідає гендиректор шахтоуправління "Покровське" Леонід Байсаров.

"Сьогодні" спустилися в шахту, щоб на власні очі побачити, в яких умовах працює молодь. Прохідницька ділянка розташована на глибині 550 метрів. На цьому горизонті повітря вже не достатньо, брак компенсують за допомогою спеціальної вентиляції. Вона побудована уздовж робочого шляху шахтарів. Прохідники отримують свіже повітря і менше пилу.

Реклама

Тут працюють і люди, і техніка. Наприклад, сучасні прохідницькі комбайни. Їх "корони" рубають породу і таким чином прокладають шлях до подальшої роботи шахтарів.

Позаду вже сім кілометрів шляху. Гірники з допомогою техніки планують пройти ще два кілометри.

"Гідна зарплата у прохідників, вони можуть забезпечити свої сім'ї, своїх рідних і близьких", – розповідає працівник шахти.

Шахтоуправління "Покровське" працює 28 років. За цей час жодного разу підприємство не отримувало державних дотацій. Виробництво існує за рахунок приватних інвестицій, які надає підприємство-партнер "Донецьксталь".

"На сьогодні будуємо нові блоки – це розвиток шахтного фонду. Ми постійно шукаємо нові технічні рішення і не боїмося експериментувати, насамперед з українськими машинобудівниками, з українськими компаніями. Ми створюємо нове обладнання", – розповідає гендиректор ПРАТ "Донецьксталь" Ільдар Салєєв.

Цього року "Донецьксталь" планує вкласти у видобуток вугілля 2 млрд гривень. Велика частина коштів піде на полегшення важкої праці шахтарів.

Раніше повідомлялося, що гірники на Донбасі підготували нову лаву-гіганта для видобутку і вже почали видавати вугілля на-гора.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти