"Газпром" змирився: "Нафтогаз" більше не отримує рахунки за газ для бойовиків "ЛДНР"

27 лютого 2018, 15:25

Російський газовий монополіст припинив виставляти української компанії рахунки за поставки газу на окуповану Росією частину Донбасу

Російський"Газпром"припиниввиставлятирахункиНАК"НафтогазУкраїни"запоставкигазувокупованірайониДонбасу.Такуінформацію27лютогопідтвердивкомерційнийдиректор"Нафтогазу"ЮрійВітренковкулуарахUкrainianEnergy Forum-2018.

Якповідомлялося,ранішез'явиласяінформаціяпро те,що
"Газпром" визнав поставки газу бойовикам на Донбас безоплатними. Причинзмінисвоєїпозиціїз цього питанняросійськакомпанія неозвучувала.

Реклама

Раніше стало відомо, що НАК "Нафтогаз України" не буде платити Росії за газ, який "Газпром" з 2015 року поставляє на тимчасово окуповані території Донбасу.ТакерішенняприйнявСтокгольмськийарбітраж,розглядаючигазову суперечкуза контрактом2009 року напостачаннягазу.

Нагадаємо, "Нафтогаз" заявив, що виграв в Стокгольмському арбітражі спір проти "Газпрома"за контрактомнапоставкугазуповсіх ключових питаннях."Нафтогаз"оцінюєзагальнийпозитивнийефектрішеньарбітражув75 млрддоларівзавесьтерміндіїконтрактунапоставкугазу.

В тренді
Нервозність на ринку. Чому бензину і дизпальному загрожує нове зростання цін

Зокрема,судповністювідхиливвимоги"Газпрому"поположенню"бери-або-плати"насуму56 млрддоларівза 2009-2017 роки.Також"Нафтогаз"домігсязменшеннямайбутніхобов'язковихрічнихобсягівбільшніж10разів-відповідно дойогофактичнихпотребвімпортігазу.Крімтого,судзнизивцінуросійськогогазудляУкраїнив IIкварталі2014року на27,4%-до352доларівзатисячукубометрів.

Реклама

При цьому"Газпром" також впевнений в своїй перемозівсуді,оскільки згідно з рішеннямарбітражу,Українаповинназаплатити2 млрддоларів,аконтракт2009рік залишаєтьсячиннимдо 2019року.Усвоючергу,в"Нафтогазі"зазначили,щозавдякиперегляду контрактноїціниУкраїназаощадила1,8 млрддоларівнапридбаномув2014-2015рокахгазі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти