"Газпром" відмовився від досудової пропозиції "Нафтогазу" – Яценюк

20 травня 2014, 17:56

"Газовий" конфлікт, за словами прем'єра, наблизився до суду

"Газпром"негативно відповівнапередарбітражнихповідомлення"Нафтогазу".Про це влисті, адресованому керівництвуЄврокомісії талідерамкраїн-членів ЄС,повідомив прем'єр-міністрУкраїниАрсенійЯценюк.

За йогословами, російськасторона недемонструє готовністьдо врегулювання питанняпостачання природногогазув Україну та країниЄС, зокрема,відмовляєтьсявід діалогуз питання цінигазу
.

Реклама

"Отриманийвід ВАТ"Газпром"відповідьнапередарбітражнихповідомленняНАК "НафтогазУкраїни" свідчитьпро відмовуросійської сторони віддіалогу",- йдетьсяв листі.

Яценюкзазначає,що у разі відмовиРФвід врегулюванняспорувідповідний позовбуде поданийв кінцітравня на розглядАрбітражногоінституту ТорговоїпалатиСтокгольма
.

"Україна готова до вирішення спору в рамках як арбітражного, так і позаарбітражного врегулювання", – підкреслив прем'єр.

Прем'єр також нагадав, що позиція країни відносно розрахунків за поставлений газ залишається незмінною: "Українська сторона пропонує ВАТ "Газпром" підписати додаткову угоду з визначенням ціни на природний газ на 2014 рік у розмірі $ 268,5 за 1 тис. куб. м, як це було визначено в першому кварталі 2014 року. Після підписання угоди України пропонує протягом 10 днів погасити існуючу заборгованість перед російською стороною
".

Нагадаємо, Україна зробила офіційну пропозиціюросійській сторонівстановити цінунагаз нарівні $268за тисячукубометрів.

РанішеЯценюкзаявляв,що якщоРФ неприйме ціпропозиції,Україназмушенабуде звернутисядо Стокгольмського арбітражу.

Як повідомлялося,з червня
"ГазпромпереводитьУкраїнунапередоплатуза поставкигазу.Офіційнийпредставник "Газпрому"Купріяновзазначив,що"Нафтогаз України" повинен сплатитипопередній рахунокзачервень у розмірі $1,66 млрд.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Глава"Газпрому" ОлексійМіллер зазначив,що "Газпром"будечекатиоплати рахункудо 2червня включно,авразі ненадходження коштівв9.003 червняпоставкиУкраїнібудуть припинені.

Загальний
боргУкраїниза газдосяг $3,5 млрд.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти