"Газова війна": в "Нафтогазі" озвучили принципову позицію

5 березня 2018, 17:23

Часи "кабальних умов роботи" України як транзитера газу минули, підкреслив Вітренко

В українському "Нафтогазі" поки не бачать достатніх підстав для розірвання контрактів з транзиту газу через Україну – при тому, що російський "Газпром" заявив про намір розірвати контракти з українською стороною. Про це розповів головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Ми не бачимо поки підстав для розірвання договору з транзиту. Пояснення з боку "Газпрому "і пропозиції щодо перегляду контракту і умови розриву для нас виглядають неприйнятно", – повідомив Вітренко.

Реклама

За його словами, контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом" передбачає час на консультації щодо спірних питань до звернення до арбітражу:

  • 30 днів консультацій щодо постачання Україні газу;
  • 45 днів консультацій щодо транзиту газу через територію України.

"Ми ретельно вивчаємо інформацію. Ми можемо, зі свого боку, підкреслити, що... для нас є дуже важливим збереження транзиту територією України і надійність поставок газу як українцям, так і європейцям. Будь-які дії (Росії з припинення транзиту газу через Україну. – Ред.) не будуть підтримані і позитивно нами сприйняті", – підкреслив Вітренкоо.

Топ-менеджер "Нафтогазу" також зазначив, що Україна, зі свого боку, готова звертатися до Стокгольмського арбітражу, як це передбачено договорами з "Газпромом", в разі провалу переговорів.

"Наша принципова позиція була і залишається такою, що ми хочемо привести всі наші відносини з "Газпромом" в максимальну відповідність з правилами і нормами Європи. Ми готові вести переговори з "Газпромом", а якщо не домовимося, то звернутися до Арбітражу", – заявив Вітренко.

За його словами, Україна вже не повернеться до "кабальних" умов, за якими працювала з російським "Газпромом" раніше.

"Ми готові до конструктивних переговорів з "Газпромом", які наближають нас до європейських стандартів, а не віддаляють. І наголошуємо, що часи, коли Україна повинна була працювати на кабальних умовах, минули, і повертатися до цих часів не будемо", – резюмував Вітренко.

Нагадаємо, раніше в "Нафтогазі" запевнили – для Європи ризики зникли, незважаючи на "газову війну" Росії і України. У компанії зазначили, що Київ запобіг штучній кризі, яку намагалася здійснити РФ.

Реклама

У свою чергу в Міненерго РФ зробили заяву щодо транзиту газу до Європи через Україну, визнавши, що транзит газу через Україну надійнидь в Минэнерго РФ сделали заявление по транзиту газа в Европу через Украину, признав, что транзит газа через Украину надежен.


Сттокгольмський арбітраж 28 лютого 2018 року зобов'язав "Газпром" компенсувати НАК "Нафтогаз України" 4,63 млрд дол. за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" повинен доплатити НАК 2,56 млрд. дол.

У відповідь Росія відмовилася почати поставки газу до України з 1 березня. Причому "Газпром" зробив це в морози і попередив про своє рішення за 15 хвилин до запланованого старту поставок. Більш того, російська сторона знизила тиск газу на вході до української "труби" до критичних рівнів. Це поставило під загрозу не тільки забезпечення України теплом, але і транзит газу до ЄС, де теж ударили морози.

Україна відразу ж попередила ЄС про спроби Росії зірвати транзит і почала шукати способи компенсувати раптову втрату російського імпорту.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти