Газовидобувачі України попросили переглянути тариф на транспортування газу

6 квітня 2017, 13:07

Тариф за вхід в ГТС є чи не найвищим у Європі і більш ніж втричі перевищує середньоєвропейський рівень

Газовидобувні компанії заявляють, що український тариф за вхід в ГТС в розмірі 296,8 гривні за тисячу кубометрів є мало не найвищим в Європі. Про це йдеться в листі газодобувних компаній України до президента, прем'єр-міністра та народних депутатів, повідомляє "Економічна правда".

Реклама

"Як показує аналіз доступних практик європейських країн, український тариф за вхід в ГТС є чи не найвищим у Європі і більш ніж втричі перевищує середньоєвропейський рівень", – йдеться в листі.

"Ми звертаємо увагу, що дія такого тарифу вже знижує конкурентоспроможність українських товарів, а впровадження НКРЕ такого тарифу для газодобувних компаній призведе до створення додаткового фінансового обтяження для галузі в розмірі 218 млн доларів на рік, що можна порівняти з додатковим оподаткуванням 5,5% ренти на видобуток газу", – наголошується в документі.

На думку авторів листа, такі дії "прямо суперечать проголошеним державним планам щодо стимулювання видобутку власного газу і заміщення імпорту, що передбачено в урядовій Концепції розвитку газодобувної галузі до 2020 року".

Крім того, наголошується в зверненні, газовидобувні компанії в Україні несуть додаткові витрати, зводячи за свій рахунок і обслуговуючи комерційні вузли обліку і компресорні станції на виробництвах.

В тренді
Уряд придумав, де взяти 60 млрд грн: ФОПів не чіпатимуть
Реклама

"Тобто, газовидобувні підприємства користуються власними активами для подачі газу в ГТС, в той час як компанії, які постачають імпортний газ, використовують виключно транскордонні потужності, які побудовані і обслуговуються" Укртрансгазом", – йдеться в листі.

"Газодобувні компанії виступають за відкритий діалог держави і бізнесу. Ми стурбовані тим, що, приймаючи рішення, які мають безпосередній вплив на стабільну роботу і інвестиційну привабливість галузі, ніяких консультацій з підприємствами індустрії не проводилося. Ми підкреслюємо, що такі дії призведуть до погіршення привабливості газодобувної галузі для інвестора", – заявляють представники бізнесу.

Нагадаємо, Нацкомісія з 1 квітня зобов'язала всі компанії, які видобувають газ в Україні, платити тариф за вхід в ГТС в розмірі 296,8 гривень за тисячу кубометрів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти