Гарантований покупець подав до суду "Укренерго" на 1,58 млрд гривень

29 липня 2019, 15:32

Розрахунки позову проведені на підставі даних про прогнозовані обсяги електроенергії, відпущеної виробниками за "зеленим" тарифом"

26 липня 2019 державне підприємство "Гарантований покупець" направило до Господарського суду Києва позовну заяву про стягнення авансового платежу по ДП "НЕК "Укренерго". Розмір зазначеного платежу становить 1,58 млрд грн. Розрахунки проведені на підставі даних про прогнозовані обсяги електричної енергії, відпущеної виробниками за "зеленим" тарифом.

Реклама

Причиною позову стало невиконання з боку ДП "НЕК "Укренерго" своїх зобов'язань щодо оплати Гарантованому покупцю прогнозної величини послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії за перші 20 днів розрахункового місяця (за період з 01.07.2019 по 20.07.2019).

Нагадаємо, до 14 і 24 числа розрахункового місяця оператор системи передачі (ОСП) – ДП "НЕК "Укренерго" – повинен здійснити повну і своєчасну оплату авансового платежу Гарантованому покупцю за перші 20 днів розрахункового місяця. Однак зі старту роботи нового ринку електроенергії – 1 липня 2019 – оператор системи передачі жодного разу не розрахувався з Гарантованим покупцем.

Як повідомляли ЗМІ 27 червня Окружний адмінсуд Києва в результаті позову акціонерного товариства "Нікопольський завод феросплавів" призупинив дію постанови НКРЕКП, якою встановлювались тарифи "Укренерго" на передачу і диспетчерське управління з 1 липня.

В тренді
Цифра дня. Пенсії колишніх суддів удвадцятеро більші, аніж у пересічного українця

12 липня НКРЕКП ухвалила нову Постанову, знизивши на 10% тариф НЕК "Укренерго" на передачу електроенергії магістральними та міждержавними мережами з 1 серпня 2019 – до 312,14 грн / МВт∙год.

Реклама

22 липня акціонерне товариство "Нікопольський завод феросплавів" знову звернулося з позовом про рішення Нацкомісії з метою скасувати нову Постанову.

Якщо Окружний адмінсуд Києва ухвалить рішення на користь підприємства, "Укренерго" не зможе купити електроенергію для компенсації технологічних втрат в мережах і не зможе компенсувати різницю між ринковими і "зеленим" тарифом Гарантованому покупцю.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти