Галасюк: НБУ запрацює на економіку і суспільство

31 жовтня 2016, 17:19

Політик нагадав, що "тільки власне виробництво і експорт здатні забезпечити стійкої гривню, а не кредити МВФ або інші паліативні заходи"

Ініційовані Радикальної партією конституційні зміни щодо розширення цілей і сфери відповідальності НБУ (законопроект №5257) – це не "кон'юнктура" або "зброя проти Гонтаревої", а послідовна, прозора і добре продумана стратегія, спрямована на впровадження нового економічного курсу. Про це заявив голова парламентського Комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

Реклама

"Ніхто не зазіхає на незалежність НБУ, яка повинна полягати у відсутності штучних політичних та інших впливів, але ми рішуче налаштовані на посилення законності та прозорості діяльності НБУ і підзвітності Правління НБУ Раді НБУ", – прокоментував парламентарій, підкресливши також, що в запропонованих змінах до ст. 99 Конституції йдеться не про перерозподіл повноважень КМУ і НБУ, а тільки про здорову синхронізації їх зусиль, а також максимальному напрямку їх на розвиток економіки і підвищення реальних доходів громадян за кращого світового досвіду.

"Своїми законопроектами ми не "забираємо" у Правління НБУ повноваження по визначенню грошово-кредитної політики, а чітко імплементуємо статтю 100 Конституції України: "Рада Національного банку України розробляє основні засади грошово-кредитної політики та здійснює контроль за її проведенням", – пояснив Галасюк.

В тренді
Де вигідніше обміняти долар: курс валют ПриватБанку, Monobank та інших

За його словами, наполягаючи на таргетування економічного зростання як основі економічної і грошово-кредитної політики, РПЛ підкреслює неприпустимість ігнорування інтересів реального сектора економіки або питання зайнятості населення. "Дедалі більше людей розуміють, що тільки власне виробництво і експорт здатні забезпечити стійкої гривню, а не кредити МВФ або інші паліативні заходи, і без адекватної політики НБУ це просто неможливо", – зазначив нардеп, підкресливши, що у випадку з запропонованими конституційними змінами мова йде не про "прості" рішення, як, наприклад, про "повне скасування валютного регулювання" або "зменшення вдвічі процентних ставок", а про зважений використанні кастомізованих інструментів грошово-кредитної політики на благо реального сектора економіки.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти