ФРС США підвищила базову ставку

15 березня 2017 23:22

Рішення співпало з очікуваннями більшості економістів та учасників ринку

Федеральна резервна система (ФРС) США за підсумками засідання 14-15 березня прийняла рішення підвищити цільовий діапазон процентної ставки по федеральних кредитних коштах (federal funds rate) на 0,25 процентного пункту, до 0,75-1% річних, говориться в комюніке за результатами березневого засідання Федерального комітету з відкритих ринків (FOMC).

Реклама

Рішення співпало з очікуваннями більшості економістів і учасників ринку.

Рішення про підняття ставки було прийнято одноголосно всіма членами FOMC, крім голови Федерального резервного банку (ФРБ) Міннеаполіса Ніла Кашкарі, який проголосував за збереження ставки.

У заяві FOMC зазначається, що інфляція в США наближається до цільового показника в 2%, а короткострокові ризики для економіки США є збалансованими.

"Інформація, отримана після лютневого засідання FOMC, вказує на триваюче зміцнення ринку праці, а також помірні темпи зростання економічної активності", – йдеться в комюніке.

Реклама

"Приріст робочих місць залишається значним, а рівень безробіття слабо змінився в останні місяці ", – наголошується в повідомленні.

"Споживчі витрати продовжили зростати помірними темпами, тоді як вкладення бізнесу в основний капітал дещо зміцнилися", – зазначають у ФРС. У попередньому комюніке зростання інвестицій бізнесу оцінювався як слабкий.

"Інфляція прискорилася в останні квартали і наблизилася до довгострокового цільового показника FOMC в 2%. При цьому без урахування цін на енергоносію і продукти харчування інфляція слабо змінилася і залишається нижче рівня в 2%, – йдеться в повідомленні FOMC. – Ринкові показники інфляційної компенсації залишаються низькими, більшість показників довгострокових інфляційних очікувань в цілому незначно змінилися в останні місяці і є збалансованими".

"Обов'язком FOMC є сприяння максимальному працевлаштуванню населення та ціновій стабільності. В даний час комітет очікує, що при поступовому коригуванні характеру грошово-кредитної політики економічна активність продовжить зростати помірними темпами, а показники ринку праці дещо зміцняться, й інфляція стабілізується на рівні близько 2%", – наголошується в комюніке.

"Короткострокові ризики для економічного прогнозу виглядають приблизно збалансованими. FOMC продовжує уважно відстежувати показники інфляції, а також глобальні економічні та фінансові події", – наголошується в заяві.

Не пропусти!
Майже герої! Україна видала божественний камбек, але програла Нідерландам
Нідерланди таки дотисли Україну
Реклама

"З урахуванням минулих і очікуваних умов на ринку праці та інфляції, комітет ухвалив рішення про підвищення цільового діапазону процентної ставки за федеральними кредитними коштами до 0,75-1%. Курс грошово-кредитної політики залишається стимулюючим, підтримуючи деяке поліпшення умов на ринку праці в подальшому і повернення до 2%-ї інфляції", – повідомив Федрезерв.

"При визначенні строків і розмірів майбутніх коригувань цільового діапазону процентної ставки за федеральними кредитними коштами комітет буде оцінювати як вже реалізовані, так і очікувані економічні умови порівняно з цільовими показниками: максимальною зайнятістю та інфляцією на рівні 2%. Ця оцінка буде враховувати широкий спектр інформації, включаючи показники умов на ринку праці, індикатори інфляційного тиску та інфляційних очікувань, а також дані про зміну фінансових і міжнародних умов", – обіцяє ФРС.

"Комітет буде уважно відстежувати фактичне й очікуване просування в напрямку цільового рівня. ФРС очікує, що характер змін економічної кон'юнктури дасть підстави для поступового збільшення процентної ставки. Протягом якогось часу процентна ставка, ймовірно, залишиться нижче рівня, який буде переважати в довгостроковій перспективі. Однак фактична траєкторія зміни процентної ставки буде залежати від економічного прогнозу, заснованого на даних, що надходитимуть", – роз'яснює Федрезерв.

"Комітет зберігає існуючу політику реінвестування надходжень від облігацій та іпотечних паперів федеральних агентств в іпотечні папери федеральних агенцій і продовження термінів близьких до погашення казначейських цінних паперів шляхом перевкладання на аукціоні і має намір робити це до тих пір, поки нормалізація процентної ставки не піде повним ходом. Ця політика, яка зберігає вкладення ФРС в цінні папери з більш тривалими термінами обігу на суттєвому рівні, повинна підтримати фінансові умови, що сприяють зростанню", – повідомляє ФРС.

На думку відомого інвестора Білла Гросса, тон заяви Федрезерву, укупі з відсутністю істотних змін макроекономічних прогнозів, виявився менш "яструбиним", ніж побоювалися учасники ринку.

Реклама

Долар прискорив падіння відносно основних світових валют на підсумках засідання ФРС. Пара євро/долар торгується на рівні $1,0698 у порівнянні з $1,0648 перед засіданням, курс американської валюти до ієни опустився до 113,72 ієни з 114,38 ієни.

Основні фондові індекси США зростають на 0,4-0,7% проти зростання у середньому на 0,2% перед засіданням.

Наступне засідання FOMC відбудеться 2-3 травня 2017 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти