Фонд держмайна України готує приватизацію "Аграрного фонду"

16 січня 2017 14:10

ПАТ втратило близько 2,3 мільярдів гривень в банках, визнаних неплатоспроможними

Рішення про приватизацію ПАТ "Аграрний фонд" і ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (ДПЗКУ) прийняв Фонд держмайна (ФДМ) України.

Реклама

Згідно з повідомленням офіційного видання ФДМУ "Відомості приватизації", первинна вартість основних засобів "Аграрного фонду" на 30 вересня 2016 року становила 7,4 млн грн, залишкова – 4,3 млн грн.

Первинна вартість основних засобів ДПЗКУ становила 981,9 млн грн, залишкова – 654,7 млн грн.

ПАТ "Аграрний фонд" створено навесні 2013 року постановою уряду. Його статутний капітал складає 5 млрд грн.

Попереднє керівництво "Аграрного фонду", очолюване Олександром Кірюков, розмістило на рахунках Брокбізнесбанку понад 2 млрд грн, в Радикал банку – 300 млн грн. Однак через банкрутство цих фінансових установ гроші підприємству не повернуто.

Реклама

Спочатку ініціатором перетворення "Аграрного фонду" в ПАТ виступило Міністерство аграрної політики та продовольства, мотивуючи це можливістю фонду залучати небюджетні кошти і здійснювати інвестиційні проекти в аграрному секторі.

В тренді
Газ в обхід України через "Північний потік – 2" пустять вже цього року – OMV
"Північний потік - 2" готують до запуску

ДПЗКУ створена урядом України в серпні 2010 року. До її складу входить розгалужена мережа філій – лінійні і портові елеватори, млини, комбікормові і круп'яної заводи. Сумарно 53 підрозділу-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,75 млн тон зернових. У тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів складають близько 2,5 млн тон зернових вантажів на рік.

Держкорпорація в 2012 році домовився з Експортно-імпортним банком Китаю про надання кредиту 1,5 млрд доларів, кошти якого планувалося використовувати на закупівлі зерна для їх експорту за торговельними угодами з КНР.

Оператором з китайської сторони за даним контрактом, розрахованим на 15 років, виступила Китайська національна корпорація машинної індустрії та генеральних підрядів (ССЕС). Передбачалося, що в подальшому китайська сторона виділить ще 1,5 млрд доларів на проекти зрошення і розвитку зернової логістики.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти