Fitch знову погіршило прогоноз для світової економіки

30 січня 2015, 04:02

Низькі ціни на нафту при цьому позитивно вплинуть на ринку, вважають в агентстві

Міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує зростання світової економіки в 2015 році на 2,9% проти зростання на 2,5% в 2014 році. Однак нинішня оцінка зростання світового ВВП виявилася знижена в порівнянні з попереднім прогнозом у вересні 2014 року, коли прогноз за цим показником склав 3%.

Реклама

У Fitch пояснили, що зниження прогнозу відображає ослаблення ринків, що розвиваються і дезінфляційні тенденції в єврозоні.

Так, на думку експертів агентства, зростання світового ВВП відбуватиметься в основному за рахунок жвавої економіки США, яка буде компенсувати зростання, що слабшає в єврозоні, Японії та багатьох великих країнах, що розвиваються, таких як Бразилія, Китай і Росія.

Разом з тим в Fitch відзначили, що низькі ціни на нафту в кінцевому підсумку повинні зробити позитивний вплив на глобальне економічне зростання, оскільки при низьких цінах на нафту споживання в країнах-імпортерах нафти зростає. У той же час для країн, що розвиваються дешева нафта, навпаки, є в цілому негативним фактором.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

Як повідомлялося, у вересні 2014 року Fitch прогнозував, що темпи зростання світової економіки прискоряться в 2015 і 2016 роках, проте будуть нерівномірними із збереженням понижувальних ризиків. Агентство прогнозувало зростання світового ВВП в 2015 році на рівні 3% і в 2016 році – 3,1%.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти