Фактор виборів: ЄБРР озвучив ризики для економіки України

14 листопада 2018, 10:20

Зростання ВВП країни може сповільнитися, вважають аналітики

У 2019 виборчий цикл буде сповільнювати зростання ВВП України. Поки що зростання економіки країни забезпечується в основному за рахунок підвищення внутрішнього попиту. До такого висновку прийшли аналітики Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в щорічному звіті Work in Transition.

Навіть за рік до виборів темпи проведення реформ в Україні не особливо підстьобували економічне зростання, вважають в ЄБРР. Банк побоюється, що через вибори умови для реформ стануть ще гірше, і зростання економіки в 2019 році складе лише 3%.

"Парламент прийняв ряд важливих законів, в тому числі про створення Антикорупційного суду, приватизацію, валюту та валютні операції, корпоративне управління в державних банках і захист прав кредиторів. Проте ці законодавчі зміни ще не принесли відчутних результатів", - відзначають аналітики.

Експерти впевнені: Україні, незважаючи на позитивні тенденції, все ще необхідна фінансова підтримка Міжнародного валютного фонду (МВФ). Без цього зберегти макроекономічну стабільність буде складно, вважають в ЄБРР. Згідно зі звітом, перспективи економіки України покращилися завдяки
 
відновленню співробітництва з Міжнародним валютним фондом.

Реклама

"Співпраця з МВФ залишається життєво важливим. Країна потребує продовження підтримки МВФ та [інших] донорів і доступу до міжнародних ринків капіталу для оплати боргових зобов'язань в іноземній валюті, що підлягають погашенню в 2018-20 роках", - підкреслюють в ЄБРР.

У 2018році,за данимибанку,українцісталиотримуватибільшузарплату,авнутрішнєспоживанняпідвищилосяна8,4%.Алевсежбагато громадянпрацездатноговікувиїжджаютьзакордоніцестворюєпроблеминаринкупрацівУкраїнітауповільнюєзростанняобсягівпромисловоговиробництва.Трудовімігрантиприцьомупідтримуютьукраїнськуекономіку,переказуючи грошідодому,додаютьвЄБРР.

Нагадаємо,ЄБРРєнайбільшимзовнішнімінвесторомвУкраїні.Вціломубанквклаввукраїнськіпроектибільше12,5 млрдєвро.

Раніше ЄБРР покращив прогноз зростання ВВП України в 2018 році до 3,5% з 3%, прогнозованих раніше.

В тренді
Тиша перед бурею. Чому АЗС підвищать ціну дизпального й автогазу
Реклама

ТакожМіжнароднийвалютнийфонд(МВФ)розповів,якимивнайближчідварокибудекурсгривні,інфляціяізростанняукраїнськоїекономіки."Сегодня"розібравсявпрогнозіМВФіз'ясував, якими будуть курс, ВВП і ціни в найближчі два роки.Так,внаступномуроціНБУобіцяєзростанняВВПна2,5%.УквітніаналітикиМВФобіцялизростанняукраїнськоїекономікина3,3%,алезаразпереглянулипрогнозіговорятьужепро2,7%.


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти