Єврозоні і далі доведеться користуватися "друкарським верстатом"

30 травня 2017, 11:14

Європейський центробанк поки що не досяг поставленої інфляційної мети

Економіка єврозони все ще потребує монетарних стимулів з боку Європейського центробанку, щоб інфляція в регіоні повернулася і закріпилася біля цільових показників ЄЦБ. Про це заявив голова європейського регулятора Маріо Драгі.

Реклама

ЦБ ввів кілька років тому низку заходів, які повинні були сприяти прискоренню надмірно низької інфляції в єврозоні та зміцненню економічного зростання. Йдеться про нульові ставки регулятора з рефінансування банків валютного блоку, негативні ставки з депозитів для них, про покупки цінних паперів на ринку.

Економіка єврозони поступово відновлюється, однак базова інфляція регіоні залишається недостатньою для ЄЦБ. Саме цей показник є важливим для регулятора в процесі оцінки стабілізації цін в єврозоні.

"Реальний ВВП єврозони збільшується 16 кварталів поспіль, піднявшись на 1,7% рік до року в першому кварталі 2017 року. Безробіття опустилося до найнижчого з 2009 року рівня", – констатував Драгі.

"Незважаючи на відновлення економіки, тиск базової інфляції залишається слабким, ціновий тиск всередині (країн єврозони), особливо з боку заробітних плат, недостатній для підтримки тривалого і самостійного наближення інфляції до нашої мети на середньострокову перспективу", – сказав Драгі.

Реклама

Основною метою ЄЦБ є підтримка цінової стабільності в єврозоні, в тому числі за рахунок утримання річної інфляції в середньостроковій перспективі на рівні трохи нижче 2%. Однак ось уже кілька років, не рахуючи останніх місяців, інфляція в регіоні тримається істотно нижче цієї мети. Сам Драгі раніше говорив, що дії ЄЦБ врятували єврозону від дефляції 2015 року.

Річна інфляція в 19 країнах єврозони в квітні, за остаточною оцінкою, прискорилася до 1,9% з 1,5% в березні, повідомляв Євростат. Драгі вважає, що для зміцнення цін всередині країн єврозони необхідні "дуже сприятливі фінансові умови", які самі по собі залежать від досить великого обсягу монетарних стимулів ЄЦБ.

В тренді
"Укрзалізниця" тимчасово змінила розклад поїздів: список
В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"

Регулятор за рахунок своїх нестандартних дій в області відсоткових ставок і цінних паперів прагне, зокрема, поліпшити ситуацію з кредитуванням в єврозоні. І статистика може говорити про те, що це поступово йому вдається. Зростання в річному обчисленні кредитів нефінансовим корпораціям в єврозоні побило посткризовий рекорд, піднявшись в квітні на 2,4% проти 2,3% в березні, а річне зростання кредитів домогосподарствам становило 2,4%, не змінившись порівняно з березнем, коли показник був найвищим з початку 2009 року.

За словами Драгі, ЄЦБ "як і раніше, переконаний у необхідності виключно (високого) обсягу підтримки за рахунок монетарної політики" для закріплення інфляції на рівні трохи нижче 2% в середньостроковій перспективі.


Чому низька інфляція – це погано?

Реклама

Низька інфляція несе в собі загрозу дефляції, при якій зниження цін неможливо контролювати. Коли люди перебувають в очікуванні ще більшого зниження цін, усі великі придбання вони відкладають, послаблюючи тим самим економіку ще більше.

Ще одна небезпека, яку таїть в собі низький рівень інфляції, – безробіття. Низькі ціни стримують зростання доходів населення. А уряд і домогосподарства через низьку інфляцію не здатні ефективно погасити свої заборгованості.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти