Євросоюз пророкує Україні статус експортера газу

19 листопада 2018, 14:58

Мінгареллі нагадав про необхідність проведення реформ в українській енергетиці

Україна в умовах проведення реформи нафтогазового секторуможестатиоднимзключовихгравцівенергоринкуЄСіекспортеромгазу.Про цепід часIIIУкраїнськогонафтогазовогоінвестиційногофоруму-2018сказавглавапредставництваЄСвУкраїніХьюгМінгареллі,повідомляє"Укрінформ".

Реклама

"З 2014 року Україна імпортує газ з ЄС, це стало вже звичним. Але в майбутньому Україна може стати експортером, є потенціал стати одним з найпотужніших газових ринків Європи. Ми розуміємо, що Україна повинна набувати все більшої енергетичної незалежності", - сказав Мінгареллі.

Він підкреслив, що транзит газу в Україну всі роки працював дуже добре. Також він генерує значні прибутки для України.

"Якщо одного дня Україна втратить свою роль транзитера, то щороку її бюджет втрачатиме 2-3 млрд дол. Ось чому ми говоримо, що Україна повинна залишатися транзитером. Ми працюємо з Єврокомісією, Росією і Україною, щоб знайти нові рамки для довгострокового контракту. Всі погодилися, що він повинен бути складеним за європейськими правилами", – розповів Мінгареллі.

У той же час він нагадав, що Україна повинна докласти зусиль до проведення анбандлінгу, щоб він був завершений до 1 січня 2020 року.

"Якщо цього не вдасться зробити, це може мати серйозні наслідки", - підкреслив глава представництва ЄС
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Яквідомо,покищо"Нафтогаз"щеоб'єднуєнайбільшінафтогазовидобувніпідприємствакраїни.Холдингємонополістомз транзиту і зберіганняприродногогазувпідземнихсховищах,атакожз транспортуваннянафтитрубопровіднимтранспортомпотериторіїкраїни.

Прицьомуу вимогахТретьогоенергетичногопакета,зобов'язаннящодо виконанняякихвзяланасебеУкраїна,прописаноподілфункційпостачання і транспортуваннягазу.Щобвиконативзятінасебезобов'язання, в Україні збираються провести анбандлінг  відділеннявід"Нафтогазу"діяльностіз транспортуванняприродногогазу.

В тренді
Де вигідніше обміняти долар: курс валют ПриватБанку, Monobank та інших

Уряд затвердивплананбандлінгупостановою№496від 1 липня2016 року.Алезгідно з газовимконтрактомзросійським"Газпромом"Україна не має права виділити з структури "Нафтогазу" окремого оператора ГТСбеззгодиросійської сторони-а"Газпром"свою згодунаце недає.

Реклама

Такимчином,докінця2019 року,колизакінчиться термінконтрактузросійською компанією,провестиповнийанбандлінгукраїнськоїГТСнеможливобезпорушенняконтракту.Прицьому"Нафтогаз"активнопроводитьпідготовчізаходидлявідділенняоператораГТСвнезалежнуструктуру.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти