Євросоюз закликає Росію не вводити обмежувальних заходів у торгівлі з Україною

15 липня 2014, 20:41

У ЄС впевнені, що загрози Росії необґрунтовані

Європейський союз закликає Росію не вводити обмежувальних заходів у торгівлі з Україною у відповідь на підписання Україною Угоди про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС, заявив у вівторок член Європейський комісії Штефан Фюле, виступаючи з доповіддю щодо української кризи перед депутатами Європарламенту.

Реклама

"Російські погрози прийняти превентивні обмежувальні заходи неприйнятні і юридично необґрунтовані. Ми сподіваємося, що Росія утримається від впровадження таких неспровокованих обмежувальних заходів", – заявив він.
Фюле назвав "історичним" день 27 червня, коли Україна підписала частину Угоди з ЄС. Ця угода, підкреслив він, відкриває Україні доступ на найбільший у світі ринок.

"Ми чекаємо якнайшвидшої ратифікації і набуття чинності цього документа, щоб українські ділові кола якомога швидше скористалися вигодами, які він дає", – сказав він.

Разом з тим, запевнив Фюле, виконання Україною угоди про вільну торгівлю з ЄС жодною мірою не завадить її економічним відносинам з іншими сусідами.

Європейська комісія працює з Росією, щоб розсіяти побоювання і непорозуміння Москви. З цією метою минулого тижня відбулася тристороння зустріч на міністерському рівні між Україною, Росією і ЄС щодо обговорення можливих наслідків виконання угоди для економічних відносин між Україною і Росією. Створено тристоронній механізм консультацій про технічне регулювання, стандарти та інші пов'язані питання.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину
Реклама

Фюле нагадав депутатам, що ЄС виділяє Україні 11 млрд євро допомоги на найближчі кілька років для фінансування необхідних реформ. Наступного тижня у Брюсселі збирається міжнародна донорська конференція на високому рівні для збору коштів на економічну допомогу Україні, у тому числі на відновлення і економічний розвиток на сході країни.

"Угода про асоціацію – не кінцева мета у співпраці ЄС і України. Вона відкриває нові можливості і є важливим кроком у виконанні Євросоюзом свого зобов'язання підтримувати Україну на шляху до перетворення країни на стабільну та заможну європейську демократію", – підкреслив комісар ЄС.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти