Європейський суд прийняв важливе рішення щодо "Північного потоку" і "Північного потоку – 2"

20 травня 2020, 22:35

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Директива наказує провести повну зміну в організаційно-правовій структурі "Північного потоку – 2"

Європейський суд (European Court of Justice) відхилив позов Nord Stream на рішення про поширення норм ЄС на газопроводи з третіх країн.

Реклама

"Суд визнає позов Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG проти Директиви 2019/692, яка поширює окремі правила ринку на газопроводи з третіх країн, неприйнятним для розгляду по суті", – йдеться в повідомленні суду.

Суд постановив, що оператори газопроводів "Північний потік – 1" і "Північний потік – 2" "ні в якому разі не мають прямого відношення до цієї директиви".

Оспорювана директива набрала чинності 23 травня 2019 року і повинна була бути імплементована в національне законодавство до 24 лютого 2020 року. Вона зобов'язує операторів магістралей провести виділення на рівні власності операцій по транспорту, запровадити недискримінаційну систему доступу третіх осіб до систем передачі та розподілу на основі публічно опублікованих тарифів.

Для Nord Stream 2 AG це буде означати такі зміни, як продаж газопроводу або повна зміна в організаційно-правовій структурі, що істотно послабить можливості для фінансування реалізації проекту, цитується в повідомленні суду позиція позивача. Nord Stream AG в своїх аргументах вказує, що нова норма змусить його істотно переглянути контракт на транспорт з компанією "Газпром експорт".

Реклама

Суд вирішив, що Nord Stream 2 AG і Nord Stream AG не мають безпосереднього відношення до директиви.

Директива застосовується урядами країн – членів ЄС і вони мають право робити з неї виключення на свій розсуд. Суд також оголосив, що норми нової директиви поширюються на вже збудований і працюючий "Північний потік 1" – як мінімум в територіальних водах держави-члена.

У пресслужбі Nord Stream 2 AG "Інтерфаксу" заявили: "Ми взяли до відома постанову суду Європейського союзу загальної юрисдикції. Важливо відзначити, що рішення стосується тільки процесуальних питань про допустимість розгляду позову в суді. Суд не відхилив наш позов по суті, зокрема, аргумент про те, що поправки до Газової директиви є незаконною дискримінацією проекту "Північний потік – 2". Тому ми наполягаємо на наших вимогах. Зараз ми аналізуємо рішення. Nord Stream 2 може подати апеляцію протягом двох місяців".

В тренді
Тиша перед бурею. Чому АЗС підвищать ціну дизпального й автогазу

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що в Європейській комісії вивчать рішення Федерального мережевого агентства Німеччини (BNA) про звільнення від правил директиви ЄС стосовно газу "Північного потоку – 2".

Федеральне мережеве агентство Німеччини відмовило компанії Nord Stream 2 AG у виведенні проекту "Північного потоку – 2" з-під правил оновленої Газової директиви ЄС. Необхідною умовою для виведення проекту з-під правил була його реалізація до 23 травня 2019 року.

Реклама

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вітав рішення Німеччини не виводити "Північний потік-2" з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС.

Також ми повідомляли про те, що санкції США зараз мають вирішальне значення для блокування будівництва російського газопроводу.

Епідемія коронавірусу і економічна криза серйозно змінили плани як громадян, так і цілих держав. Ця подія змусила переглянути терміни реалізації дорогих проектів. Саме таким проектом для Росії є "Північний потік – 2". Перспективи його використання стануть предметом довгих переговорів представників Москви та ЄС.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти