Європейська комісія опублікувала економічні рекомендації щодо країн ЄС

Рекомендації щодо країн ЄС за 2017 рік подають економічні орієнтири для держав-членів на найближчі 12 і 18 місяців

Держави-члени ЄС повинні скористатися сприятливою кон'юнктурою, що складається внаслідок економічного відновлення, для проведення структурних реформ, стимулювання інвестицій та зміцнення державних фінансів, закликають рекомендації Єврокомісії, опубліковані в понеділок, 22 травня.

"Економічна кон'юнктура в цілому сприятлива, і ми повинні цим скористатися, щоб надати економікам європейських країн більше конкурентоспроможності, стійкості та інноваційності. Слід надати пріоритет реформам, які зроблять економічне зростання більш інклюзивним та забезпечать нову динаміку продуктивності", – заявив на прес-конференції в Брюсселі заступник голови Єврокомісії  з євро і соціальному діалогу Валдіс Домбровскіс, представляючи журналістам висновки так званого весняного "європейського семестру"за 2017 рік.

Реклама

У рекомендаціях вказується, що, хоча пріоритети по різних країнах ЄС відрізняються, важливо, щоб додаткові зусилля були зосереджені "на більш інклюзивну, міцному і стійкому економічному зростанні".

Рекомендації щодо країн ЄС за 2017 рік подають економічні орієнтири для держав-членів на найближчі 12 і 18 місяців.

У них зазначається, що європейська економіка довела свою опірність серйозним труднощам. Економічне зростання в ЄС і в зоні євро досягло близько 2% в 2016 році, стан державних фінансів поліпшується, і близько 233 млн людей в ЄС мають роботу, що в Єврокомісії називають "історичною цифрою".

Реклама

Рівень безробіття в ЄС найнижчий з 2009 року, а обсяг інвестицій перевищує в деяких державах-членах існуючий до кризи, зокрема, завдяки європейському інвестиційному плану, званому "планом Юнкера".

Проте, визнають автори рекомендацій, повільне зростання продуктивності і наслідки кризи все ще продовжують гальмувати економіку, як і невизначеності, що виникають в основному від зовнішніх факторів.

Представлений у понеділок пакет рекомендацій розвиває висновки зимового "європейського семестру", прийнятого в лютому, в тому числі за процедурою макроекономічного дисбалансу .

Реклама

Що стосується Кіпру , Італії та Португалії , в яких спостерігався надмірний макроекономічний дисбаланс, Єврокомісія прийшла до висновку, що немає даних для переходу до наступного етапу процедури, бо ці три країни повністю реалізують реформи, які їм були запропоновані в попередніх рекомендаціях.

В цілому по ЄС, повідомляють в Брюсселі, очікується зниження бюджетного дефіциту до 1,4% ВВП протягом поточного року після пікового рівня в 6,1% ВВП у 2010 році.

Єврокомісія прийняла ряд заходів в рамках пакту стабільності і економічного зростання. Вона рекомендувала закрити процедури щодо надмірного дефіциту бюджету проти Хорватії та Португалії, повідомив на прес-конференції член ЄК з економіки та фінансів П'єр Московісі, назвавши це хорошою новиною.

Виконавча колегія ЄС також затвердила доповіді по Бельгії та Фінляндії , в яких аналізується дотримання критерію державного боргу. В обох випадках зроблено висновок, що даний критерій виконаний, хоча при цьому висунуті рекомендації щодо необхідних додаткових заходів.

Щодо Італії Єврокомісія підтвердила, що додаткові бюджетні заходи, запропоновані країні на 2017 рік, були прийняті, і на даній стадії не потрібні інші для дотримання критерію боргу.

У матеріалах також міститься попередження щодо бюджетного врегулювання в Румунії : Раді ЄС дана рекомендація прийняти по цій країні спеціальні вказівки на 2017 рік щодо здійснення необхідних заходів.

Нагадаємо, представник Європейського союзу із зовнішньої політики Федеріка Могеріні вважає, що економічна ситуація в Росії не дозволяє назвати цю країну наддержавою.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти