Європа наблизилася до Енергетичного союзу

5 травня 2017, 14:53

"Закон про солідарність" отримав неофіційне схвалення Європарламенту та Ради ЄС

Енергетичний союз в Європі поступово стає реальністю: так званий "закон про солідарність" (регламент ЄС 994/2010 про заходи щодо гарантування безпеки поставок газу) отримав неофіційну підтримку Європарламенту і Ради ЄС.

Реклама

Цей регламент є частиною пакету заходів, які Брюссель вважає необхідними для запобігання повторення енергетичних криз 2006 і 2009 рр.

Принцип солідарності означає, що в разі дефіциту газу країна-постачальник повинна віддати пріоритет споживчому сектору та медичним закладам сусідніх країн-учасниць ЄС, а не власним промисловим користувачам енергоресурсів.

Згідно з проектом регламенту, такий механізм активується, коли одна з держав ЄС заявляє про необхідність транскордонних інтервенцій для запобігання масштабної кризи.

В тренді
Лоукостер SkyUp оголосив про "позапланові" рейси для заробітчан
SkyUp відкриє новий напрямок до Туреччини в грудні

"Принцип солідарності – важлива віха в контексті Енергетичного союзу. У минулому з тим, що саме буде позначати солідарність, була пов'язана висока невизначеність, але тепер конкретики стало набагато більше. Примітно, що всі 28 країн на це погодилися", – заявив старший науковий співробітник брюссельського Центру європейських політичних досліджень (CEPS) Арно Беренс.

Реклама

Разом з тим ЄС відмовився від поділу країн на сім груп за географічним принципом, їх змінять групи ризику – їх буде 13, причому держави блоку братимуть участь відразу в декількох групах, що підвищить їхню гнучкість і функціональність, вважають експерти.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти