ЄС допоможе Україні і Росії подолати "газову війну", але з умовою – Єврокомісія

5 березня 2018, 14:14

В Євросоюзі нагадали, що вже виступали посередником в ході вирішення газових конфліктів між Україною і Росією

Європейськакомісіяготовавиступитипосередникомвпереговорахповирішенню газового конфлікту між Росією і Україною, заявилавпонеділок офіційнийпредставникЄКАнна-КайсаІтконен.

Прицьому,заїїсловами,такудопомогуЄврокомісіянадастьвтому випадку,якщопро цепопросятьобидвісторони конфлікту.

"Те, що збираються робити Росія або Україна, про це повинні повідомляти вони. Як ви знаєте, заступник голови (Єврокомісії Марош – Ред.) Марош Шефчович і два міністри (енергетики Росії і України – Ред.) обговорили ряд питань в минулі вихідні", -сказала прес-секретар на брифінгу в Брюсселі.
Реклама

Заїїсловами,заяваШефчовичаописуєвсіранішезроблені кроки.Узаявібулозробленопропозиціюдопомогтиобомсторонам.Ітконеннагадала,щоЄврокомісіядопомагаласвоїм посередництвом,починаючиз"зимовогопакета"2014 року.

"Майбутній етап полягатиме в тому, щоб зрозуміти, що і як збираються робити обидві сторони. Можливо, всі зберуться за столом переговорів для дискусії",- пояснила Ітконен.

Нагадаємо, раніше в "Нафтогазі" запевнили – для Європи ризики зникли, незважаючина"газовувійну"РосіїіУкраїни.Укомпаніївідзначили,щоКиївзапобігштучній кризі,якунамагаласяздійснитиРФ.

В тренді
"Пограбування" в законі: банки без дозволу стягнуть борги з рахунків українців

В свою чергу в Міненерго РФ зробили заяву по транзиту газу в Європу через Україну, визнавши,щотранзитгазучерезУкраїнунадійний.


Стокгольмський арбітраж 28 лютого 2018 року зобов'язав"Газпром" компенсуватиНАК"НафтогазУкраїни"4,63млрд дол.занедопоставкуузгодженихобсягівгазудлятранзиту.Такимчином,за результатамидвохарбітражнихсуперечокміжкомпаніяминапоставкуітранзитгазу"Газпром"повинендоплатитиНАК2,56 млрд.дол.


УвідповідьРосіявідмовиласяпочатипоставкигазувУкраїнуз 1 березня.Причому"Газпром"зробивцевморозиіпопередивпро своє рішенняза15хвилиндозапланованогостартупоставок.Більштого,російськастороназнизилатискгазунавходівукраїнську"трубу"докритичнихрівнів.Цепоставилопідзагрозуне тількизабезпеченняУкраїнитеплом,алеітранзитгазувЄС,детежударилиморози.

УкраїнавідразужпопередилаЄСпро спробиРосіїзірватитранзитіпочалашукатиспособикомпенсуватираптовувтратуросійськогоімпорту.
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти