Енергоспівтовариство закликає Раду прийняти законопроєкт Кабміну про скорочення "зелених" тарифів до середини липня.

25 червня 2020, 17:12

Зараз важливо перенести меморандум на умовах, узгоджених з інвесторами, в законодавчий акт

Народним депутатам України варто до виходу на літні канікули (до 17 липня 2020 р.) проголосувати за прийняття у Верховній Раді урядового законопроекту №3658, який скорочує "зелені" тарифи для підприємств відновлюваної енергетики та дозволяє вирішити частину фінансових проблем на ринку електроенергії. Відповідну заяву 25 червня опублікував Секретаріат Енергетичного співтовариства, пише ExPro.

Реклама

"Підписання меморандуму з двома основними асоціаціями, що представляють інвесторів у відновлювану енергетику та урядом України 10 червня 2020 р. в рамках процесу медіації є важливим досягненням. Зараз важливо правильно перенести меморандум на умовах, узгоджених з інвесторами, в законодавчий акт ще до літньої перерви", – підкреслює Енергоспівтовариство.

За даними співтовариства, 25 червня даний законопроект №3658 буде розглядати профільний парламентський комітет.

"У будь-якому випадку реструктуризація не повинна підривати фінансову життєздатність проєктів відповідно до загальних принципів передбачуваності нормативного середовища, необхідності та пропорційності заходів, які також застосовуються відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС", – йдеться у повідомленні. В Енергетичному Співтоваристві вважають, що проблеми "зеленої" енергетики є лише частиною з великого переліку питань, які потребують вирішення.

"Поточні фінансові проблеми ринку електроенергії в Україні потребують вирішення. В цьому відношенні витрати на відновлювані джерела енергії становлять лише одну частину проблеми, і рішення не може бути знайдено без усунення структурних недоліків дизайну ринку", – говориться в повідомленні Енергоспівтовариства.

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс
Реклама

У той же час в заяві наголошується, що частина інвесторів, які не підписали меморандум з Кабміном, повинні прийти до компромісу з державою, щоб уникнути судових позовів проти України.

Як повідомляло агентство ExPro, 10 червня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та в. о. міністра енергетики Ольга Буславець (з боку уряду) та Українсько-Європейське енергетичне агентство, Українська вітроенергетична асоціація (з боку інвесторів у сектор ВДЕ) підписали довгоочікуваний меморандум, який визначає компромісні рішення щодо подальшого регулювання сектору відновлюваної енергетики. Переговори з інвесторами тривали більше півроку за попереднього керівництва Міненерго, проте результатів не було досягнуто. Підписаний документ дозволяє одночасно вирішити два питання – забезпечити діяльність та інвестиційну привабливість сектору ВДЕ, який забезпечує 20 млрд грн податкових відрахувань щорічно, та зменшити фінансовий дефіцит на ринку електроенергії, який оцінюється в 50 млрд грн.

Для реалізації положень меморандуму Кабінет міністрів під керівництвом Дениса Шмигаля подав до парламенту законопроєкт №3658. Останній передбачає зниження "зелених" тарифів для ВЕС введених в експлуатацію до 2020 р., на 7,5%, для СЕС – на 15%. Також він встановлює відповідальність за небаланси виробникам ВДЕ в 2021р в розмірі 50% від помилки прогнозу і 100% в 2021 р. В свою чергу, законопроєкт пропонує, що держава вирішить проблему поточної заборгованості (18 млрд грн) перед виробниками "зеленої" електроенергії – 40% до кінця 2020р і 60% у наступному році (по 15% кожного кварталу).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти