Експорт українських товарів до Європи в 2014 році виріс на 14% – Мінекономрозвитку

19 серпня 2014, 12:18

У поточному році найбільш значними були поставки в Євросоюз металургійної та сільськогосподарської продукції з України

Автономні торговельні преференції Європейського Союзу показали конкурентоспроможність української продукції, адже завдяки їм експорт товарів з України до Європи в 2014 році виріс на 14%. Про це повідомив директор департаменту європейської інтеграції Мінекономрозвитку В'ячеслав Цимбал, повідомляє прес-служба КМУ.

Реклама

"Ці автономні торговельні преференції – прекрасна можливість продемонструвати здатність нашого експорту. Звичайно, основні переваги отримають ті експортери, які вже протягом останнього часу присутні на ринку Європейського Союзу. На сьогодні вже маємо чудовий результат – майже 14% нарощування експорту в країни Європи", – зазначив він.

За його словами, в поточному році найбільш значними були поставки в Євросоюз металургійної та сільськогосподарської продукції з України, ці галузі вже протягом багатьох років стабільно користуються попитом в країнах ЄС.

"Основними статтями нашого експорту є металургійна продукція, сільське господарство, частина обладнання, яке поставляється на ринок Євросоюзу; зернова група товарів зовсім не викликає занепокоєння, – щоб був у нас хороший урожай. Весь час, в принципі, ми підтримуємо свій валовий продукт за рахунок сільського господарства. Адже, починаючи з 2008 року, коли Україна отримала членство в СОТ, постійно нарощуємо експорт продукції сільського господарства на зовнішні ринки, тобто, вона до підписання Угоди користувалася попитом, і після підписання ще більше буде користуватися", – зазначив директор департаменту євроінтеграції.

Також В'ячеслав Цимбал зазначив виробників курятини, які вийшли на ринки ЄС завдяки модернізації виробництва і на сьогодні здатні повністю забезпечити потреби Євросоюзу в українському експорті птиці.

В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
Реклама

"Всі ми прекрасно знаємо, що в Євросоюзі досить суттєві вимоги до безпеки продукції, це стосується і промисловості, і харчової промисловості. Яскравий приклад: впродовж останніх трьох-чотирьох років наші виробники курятини зробили все можливе, щоб вийти на ринок Європи, і досягли якості та безпеки продукції, яка відповідає європейським вимогам. Наші виробники курятини майже повністю заповнили квоту, яка була надана в рамках автономних торгівельних преференцій", – підкреслив експерт.

Нагадаємо, в серпні ЄС підтримав рішення Єврокомісії в односторонньому порядку зменшити митні збори для українських товарів на європейському ринку.

Єврокомісія зважилася на такий крок ще 11 березня. Зокрема, ЄС в односторонньому порядку зменшить або усуне митні збори ЄС на товари, зроблені в Україні. Разом з тим, ці заходи не замінять собою зону вільної торгівлі – вони діятимуть тільки обмежений період: до 1 листопада 2014 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти