Експерти впевнені, що гідну пенсію в Україні можна тільки накопичити самостійно

26 серпня 2018, 07:25

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Мінімальна пенсія зараз в Україні становить 1435 грн.

Пенсійна реформа в Україні запрацювала ще в жовтні 2017 року. А вже з початку 2019 року в країні мав почати функціонувати другий рівень пенсійної системи, але Верховна Рада пішла на канікули, так і не проголосувавши за потрібні законопроекти, тим самим відкладаючи впровадження нового рівня. Хоч пенсійну сферу в Україні і продовжують реформувати, особливого полегшення пенсіонери поки що не відчули, а мінімальні виплати в 1435 грн ніяк не дають можливості жити повноцінно.

Реклама

Нагадаємо, що загалом існує три рівня пенсійної системи: солідарний, накопичувальний і добровільно накопичувальний. Деякі експерти впевнені, що гідну пенсію в Україні можливо тільки накопичити самостійно.

"У нинішніх умовах гідну пенсію можна тільки накопичити. Але накопичення не мають бути обов'язковими. Цей примус фактично відчужує людину від її власних накопичень", – зазначив Олег Лиховид, голова комітету фінансового ринку і питань соціальної відповідальності бізнесу при Торгово-промисловій палаті України.

Поки другий рівень пенсійної системи так і не запровадили, а отримувати хорошу пенсію все ж хочеться, можна спробувати накопичити її самостійно – ні, не відкладаючи заощадження під матрац або закопуючи десь в трилітровій банці.

 сайту "Сегодня": 

"Нині чинна пенсійна система не дає ніяких гарантій гідного забезпечення пенсіонера. До того ж, за прогнозами фахівців, працююча молодь після досягнення нею пенсійного віку взагалі може не отримати пенсійного забезпечення. На це впливають такі чинники, як велика кількість непрацездатних осіб, які отримують пенсійне забезпечення, кількість працюючих людей, із соціальних внесків яких здійснюється виплата пенсій, значна інфляція національної валюти тощо", – ділиться прогнозами в коментарі сайту "Сегодня" Ігор Чудовський, керуючий партнер Адвокатського об'єднання "Чудовський і партнери".

Більш докладно про те, як же самостійно забезпечити собі безбідну старість, читайте в матеріалі сайту "Сегодня": Як самому забезпечити собі гідну пенсію: поради, складності та переваги

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти