Експерти розповіли, які товари Україна експортує до ЄС

9 серпня 2018 7:24

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Україна відправляє до ЄС переважно аграрну продукцію, чорні метали та деревину

Україна продовжує нарощувати товарообіг з країнами Європейського Союзу. Так, тільки за минулий рік ми експортували до Європи товарів і послуг більше ніж на 20 млрд доларів. Зараз саме ЄС є нашим ключовим торговим партнером в експорті товарів, туди направлено близько 40% всього експорту нашої країни.

Реклама

Незважаючи на високі показники, активну торгівлю Україна веде далеко не з усіма країнами ЄС. Основна частина експорту йде до Польщі та Італії – 15,5% і 14,1% відповідно. На третьому місці розташовується Німеччина, куди ми експортуємо 10% продукції, слідом Нідерланди – 9,6%, а також Угорщина та Іспанія – 7,6% і 7,2%.

Так, за даними Держстату, до Польщі Україна експортує переважно зернові культури, насіння і плоди маслянистих рослин, жири та олії рослинного або тваринного походження, залишки і відходи харчової промисловості, руди, шлаки та золу, мінеральне паливо, чорні метали, електричні машини і деревину.

Набір товарів, які Україна експортує до Німеччини, майже такий же, але туди відправляється також багато одягу, текстильних речі, а також вироби з деревини і чорних металів.

"Структурно – це, переважно, аграрна продукція. Мабуть, європейський ринок сьогодні один з найоб'ємніших і найплатоспроможніших, йому потрібно ще більше української аграрної продукції, чим і користуються наші виробники", – пояснює голова Комітету економістів Андрій Новак.

Загалом, виділяється п'ять основних груп товарів, які Україна експортує до ЄС:

  • чорні метали
  • електричні машини і устаткування
  • зернові культури
  • руди, шлак і зола
  • жири та олії тваринного або рослинного походження.
Реклама

Стосовно експорту послуг, то найчастіше Україна надає країнам ЄС:

  • транспортні послуги
  • послуги з переробки матеріальних ресурсів
  • послуги в сфері телекомунікацій, а також комп'ютерні та інформаційні
  • ділові послуги
  • послуги з ремонту та технічного обслуговування.

Цікаво відзначити, що лідерами у напрямку експорту послуг виявилися Велика Британія, Німеччина і Кіпр, а ось Польща знаходиться тільки на четвертому місці.

___09

Докладніше про торгівлю України з країнами Євросоюзу, читайте в матеріалі сайту "Сегодня": Великий експорт до Євросоюзу: що і куди продає Україна

Нагадаємо, раніше сайт "Сегодня" розбирався, чому Україна продає дешеві, а завозить дорогі товари.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти