Експерти розповіли, як подорожчали продукти в цьому році

5 серпня 2018, 03:22

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

За даними Державної служби статистики, зростання цін за перше півріччя склало більше 4%.

ЦінинапродуктивУкраїніпостійнопідвищуються-нехайдесьза всенакількакопійок,але,всеж,зростанняє.Так,за данимиДержавноїслужбистатистики,зростанняцінзаперше півріччясклалобільше4%.

Якщов 2017 рцінинадеякітоваризрослинавітьбільше,ніжна20%,вцьомуроцітакихрізкихстрибківпопродуктамхарчуванняне було.Так,цінипродовжуютьпоступовопідвищуватися,алене досягаютькритичнихвідміток
.

"ЯкщобратиданіДержстату,тозпочаткурокуцінинапродуктихарчуваннязросливсьогона4%.Причому,якщобратиданіза червень,унасбуладефляція-тобтозниженняцін,щоцілкомхарактернодлялітньогоперіоду,томущовцейперіодстають дешевшимивсі основнісільськогосподарськіпродукти-молоко,яйця,овочі,фрукти",-розповіввкоментарісайту "Сегодня" економічнийекспертБорисКушнірук.

Реклама

Вінтакождодає,щовминуломуроцівліткубувстрибокцін,алейогоспровокувалозростанняціннапродовольчі товариназовнішніхринках.Аосьістотнеподорожчанням'ясавикликалимасові смерті свиней від африканської чуми.

"Унасбільшістьпродуктівхарчуваннявжеприв'язанідо цінназовнішніхринках,цепризвелодо того,щопідскочилицінинамасло,молоко,м'ясо.Зм'ясомтакожбулапов'язанаісторіязтим,щоунасйшлаактивна стадіяафриканськоїчумисвиней,яка"вирубала"поголів'ятвариндесяткамитисяч,іцеспровокувалозростанняціннам'ясо.Миопинилисявтакій ситуації,щоунасдосихпірсвининуімпортують,томущовласноговиробництване вистачає,впершучергу,длям'ясопереробки",-зазначивКушнірук.

Якщопорівнятицінинаосновніпродуктихарчуванняза червеньта січень,виходить,що,батонвирісвцініз10,34грндо11,01,кілограмрисуподорожчавз23,09грндо23,27,яловичинаподорожчалана10грнітеперкоштує124,41грн,свининазамість109,47грнтеперкоштує114,28грн,затевартістькурячогофілемайжене змінилася-89,85грнзамість89,51грн,суттєвоподорожчалаірибаморожена-з65,93грндо69,76грн.

Затевцінівпавдесятокяєць,якийщевсічнікоштував27грн,авчервнівсього21,8грн.Такожподешевшавцукор,якийтеперкоштує14,67грнзамість15,78грн.

Аосьдеякіовочі,в порівняннііз зимоювцінідужевиросли.Так,моркваподорожчаламайжевчотирирази-з6,72грндо23,03грн,бурякбільшеніжвдварази-з6,29грндо15,48грн,ікартоплязамість6грнзакілограмкоштує8,73грн.

"Статистика показує, що в середньому продукти піднялися в ціні на 5%, наші дані говорять про те, що ці показники в два рази більше – до 10%. Значне збільшення цін є в тих групах товарів, які, за нашими прогнозами, і повинні були рости в ціні, це хліб, м'ясо та овочі. Якщо ми подивимося ціни на овочі в цьому і в минулому році, то зараз майже всі овочі, за винятком моркви, дешевше торішніх на 20-40%. Але якщо ми подивимося, було значно коливання ціни, інфляція була велика, а зараз вона потрошку знижується", – розповідає Олексій Дорошенко, директор Української асоціації постачальників торговельних мереж.

Реклама

Більшдокладнопро те,якзмінювалисяцінинапродуктиічогоочікуватидоосені,читайтевматеріалісайту "Сегодня": Ціни на продукти призупинили зростання: чого українцям чекати до осені

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти