Експерти попередили КСУ: рішення щодо землі може знищити аграрний сектор України

5 листопада 2020, 18:29

Ігор Тимофєєв Ігор Тимофєєв

Рішення КСУ ставить під сумнів законність паювання землі, виділення земель під особисте селянське господарство

Проект рішення Конституційного Суду України щодо роз'яснення положень статей 13 та 14 Конституції, які стосуються землі, веде до знищення українського аграрного сектору та економіки країни. А курс, взятий КСУ, підриває основи державності, веде до розколу суспільства, панування корупції та відкидає Україну у минуле.

Реклама

Про це ГС "Всеукраїнська аграрна рада" пише на своєму сайті.

ВАР нагадує, що у всьому світі основою сільського господарства є середні підприємства, і їх роль продовжує зростати. Саме на них базується конкурентоздатність аграрного сектору провідних економік світу. В Україні ж Конституційний Суд хоче розвернути цей процес назад – знищити середніх аграріїв та індустріальне сільське господарство, заборонивши середнім аграрним підприємствам купувати та володіти с/г землею. Це поверне село навіть не в часи СРСР, а в XIX століття. В часи, коли всі, крім нечисленної еліти, жили у злиднях.

На думку Аграрної ради, таке рішення руйнує агропідприємства, які українські аграрії створювали останні 30 років своєю наполегливою працею, і не завдяки, а всупереч державі, чиновникам, бандитам і загальній розрусі. Саме вони зробили аграрний сектор локомотивом розвитку української економіки, що приносить сьогодні 40% валютного виторгу. І тепер на цьому пропонується "поставити хрест".

Однак, і це не все. Рішення КСУ ставить під сумнів законність паювання землі, виділення земель під особисте селянське господарство. Також – блокує приватизацію земель, які знаходяться в користуванні держпідприємств. Це тоді, коли переважна їх більшість не тільки не приносить прибутку державі, а висмоктує гроші з бюджету, тобто з кишень усіх громадян України, задля збагачення своїх директорів та чиновників, що їх "кришують", наголошує організація.

Реклама

Вона пропонує переконатися у тотальній незаконності підготовленого рішення, порівнявши текст Конституції і самого рішення:

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Тому Всеукраїнська аграрна рада закликає суддів КСУ отямитись і не йти на поводу політичних інтересів осіб, які лобіювали прийняття цього рішення. Адже скільки б його автори не намагались прикрити свої діяння шляхетними словами, правда випливе, а селяни та аграрії ніколи не пробачать їм розвалу аграрної економіки та життя села.

Нагадаємо, судді Конституційного Суду Сергій Головатий, Сергій Первомайський, Віктор Колесник і Василь Лемак покинули пленарне засідання Великої палати КСУ, на якому розглядалося питання про тлумачення 13 і 14 статей Конституції.

Також нагадаємо, у ніч на 31 березня Верховна Рада прийняла в другому читанні закон про запуск ринку землі, після чого в Конституційний Суд надійшли подання депутатів на предмет перевірки конституційності цього закону. КСУ об'єднав ці два звернення в одне провадження. 2 листопада в ЗМІ з'явилася інформація про те, що КСУ вирішив у терміновому порядку розглянути цей закон.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Земельна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти