Експерти НБУ пояснили, чому очікують зростання цін в Україні

15 березня, 15:49

Ігор Тимофєєв Ігор Тимофєєв

Інфляційні очікування лишаються завищеними, кажуть у Комітеті з монетарної політики

У Національному банку України пройшла дискусія щодо рівня облікової ставки, під час якої Комітет з монетарної політики приділив особливу увагу питанню посилення інфляційного тиску в умовах відновлення світової та української економіки.

Реклама

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Члени КМП зазначили, що на початку 2021-го інфляція суттєво прискорилася: у січні вона перетнула верхню межу цільового діапазону 5% ± 1 в. п. Та й у лютому споживчі ціни зростали швидше, ніж передбачав базовий макропрогноз.

Експерти зазначили, що проінфляційні ризики для базового прогнозу інфляції посилилися. Ціни на світових товарних ринках, зокрема на енергоносії та продовольчі товари , зростають стрімкіше, ніж очікувалося. Збільшується інфляційний тиск з боку країн – торгових партнерів через активізацію їхніх економік та девальваційні ефекти в окремих країнах.

Внутрішній фундаментальний тиск теж очікувано посилився. Наприклад, попри жорсткі карантинні обмеження, роздрібний товарооборот у січні зріс на 3,5% р/р. Суттєво, порівняно з минулим роком, збільшилися витрати українців на купівлю товарів в інтернет-магазинах. Інфляційні очікування лишаються завищеними.

В тренді
Apple розширить рекламний бізнес і потужно вдарить по доходах Facebook
Реклама

Учасники дискусії також вказали на фактори невизначеності, що можуть суттєво вплинути на інфляційний розвиток. Це передусім швидкість розгортання вакцинації та подолання пандемії . Вони впливатимуть на подальшу динаміку споживчого попиту та на темпи пожвавлення ділової активності, зокрема інвестиційної діяльності . Важливими чинниками впливу на інфляцію лишатимуться також параметри фіскальних стимулів . Крім того, неочевидними досі є ефекти від масштабного стимулювання світової економіки, які можуть проявитися згодом.

Нагадаємо, радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко заявив, що в Україні 2021 року рівень інфляції становитиме близько 7%, зростання цін викликатиме насамперед ситуація на світових ринках.

Також писалося, що в НБУ висловили побоювання: ключовим ризиком для макрофінансової стабільності залишається можливе посилення карантинних обмежень в Україні та світі для протидії поширенню пандемії COVID-19.

Відео: Сьогодні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти