Експерти назвали головний локомотив економіки України на 2017 рік

2 січня 2017, 05:27

Аналітики чекають зростання ВВП і відновлення купівельної спроможності в країні

Головними рушійними силами зростання економіки України 2017 року будуть збільшення споживання та інвестиції в основний капітал. Такий прогноз озвучили аналітики групи ICU.

Реклама

Експерти оцінюють зростання ВВП України за підсумками 2016 року в розмірі 1,5-1,6%, а 2017 року прогнозують економічне зростання на 2,3%.

"2018 року зростання ВВП прискориться до 3% і з 2019 року економіка вийде на середньорічний рівень приросту в 4%", – вважає керівник аналітичного підрозділу ICU Олександр Вальчишен.

За словами Вальчишена, головним драйвером економіки 2017 року стане зростання внутрішнього попиту, який забезпечуватиметься шляхом утримання питомої ваги державних витрат на рівні 30% по відношенню до ВВП і зростанням інвестицій в основний капітал.

"Збільшення витрат уряду через бюджет – ключовий елемент підтримки внутрішнього попиту в економіці. Експортно-орієнтований сектор в нинішніх умовах поки що не може бути прискорювачем відновлення економіки, тому уряд вживає заходів для збільшення внутрішнього попиту, в тому числі і споживчого, на який припадає зараз 68% ВВП, – сказав Вальчишен.- Внутрішній попит забезпечуватиметься внутрішньою пропозицією товарів або послуг. Крім того, слід очікувати відновлення купівельної спроможності домогосподарств. Це гарна новина для будівельної, машинобудівної галузей та їх суміжних сегментів".

Реклама

Вальчишен переконаний, що на відновлення купівельної спроможності домогосподарств вплине передбачене бюджетом-2017 збільшення мінімальної зарплати.

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки

"Збільшення мінімальних зарплат з 2017 року ми оцінюємо як позитивний крок, яким уряд намагається переломити тенденцію останніх двох років, коли питома вага заробітної плати в структурі доходів ВВП знизилася до історичного мінімуму (38,3% в 3-му кварталі 2016 р.), – сказав Вальчишен. – Водночас питома вага прибутку суб'єктів господарювання всіх форм власності перебуває на максимумі (45%). До економічної кризи 2014-2015 рр. ця пропорція була 54%/36% відповідно. Тобто 2014-2015 років відбувалося подвійне стискання – скорочення обсягів номінального ВВП, і одночасно скорочувалася і та частина, яка припадала на заробітні плати".

За прогнозами ICU, середньорічний рівень інфляції 2017 року становитиме в межах 10%.

"До кінця лютого інфляція буде на рівні 12%, а потім почне сповільнюватися. У НБУ з'явиться простір для зниження облікових ставок – він знижуватиме їх рівномірно протягом року, до рівня споживчої інфляції + 2 відсоткових пункти", – сказав Вальчишен.

Він підкреслив, що ситуація на зовнішніх ринках не зробить значного підтримуючого впливу на українську економіку в силу тривалої економічної кризи в країнах СНД (де прокотилася хвиля девальвацій і рецесій) і політичних ризиків в ЄС, де економіка зростає, але помірними темпами.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти