Експерти назвали головну загрозу для української економіки

18 січня 2019, 10:57

Опитування НБУ показав, що думки фахівців і звичайних громадян збігаються

Валютна лібералізація і зміцнення банківського сектора в Україні можливі лише за умови відсутності суттєвих економічних шоків. Про це заявили в Національному банку України (НБУ), провівши опитування представників міжнародних організацій, бізнесу, банківського сектора, експертного співтовариства, державного сектора і дипломатичного корпусу.

Реклама

За даними НБУ, і експерти, і пересічні українці називають одну і ту ж основну загрозу економічній стабільності. 

"Реалізація ризиків, які можуть чекати глобальну і українську економіку, може поставити під загрозу здатність Національного банку втілити в життя дії і ключові активності, необхідні для виконання стратегічних цілей... Найбільшою загрозою для української економіки експерти визначили проведення подвійних виборів в Україні. Аналогічні результати продемонстрував і опитування читачів офіційного каналу НБУ в Twitter", – підкреслили в Нацбанку.

Читайте також: Вибори-2019: чим вони будуть відрізнятися від попередніх

Представники регулятора відзначають, що Україна за історію незалежності переживала "хороші" і "погані" часи, але тривалого стабільного зростання економіки не було.

Реклама

"Головне завдання – все ж зробити зростання консистентним і будувати інститути, які будуть забезпечувати цей процес. Необхідно продовжувати послідовну економічну політику. Тоді інвестори почнуть поступово вірити в Україну. Для цього необхідно будувати інститути, і сильні інститути допоможуть подолати ризики", – заявив заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Крім того, фахівці відзначають: важливим фактором є і ситуація на зовнішніх ринках.

"Найскладніше – передбачити уповільнення світової економіки, яке буде прямо і побічно впливати на доходи держбюджету і формувати ризики. Тому ми консервативно поставилися до планування доходів на цей рік", – пояснив заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

Нагадаємо, раніше експерти назвали глобальні ризики для економіки в 2019 році. Найсерйозніші побоювання у фахівців викликає економічне і політичне протистояння між країнами, а також порушення правил міжнародної торгівлі.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти