Експерти: На доплати українським реформаторам за кордоном грошей не знайдуть

21 квітня 2015, 08:10

Олександра Захарова Олександра Захарова

Держслужбовцям, які займаються реформами, хочуть доплачувати по 2000 євро

Нацрада з реформ хоче знайти гроші на доплату чиновникам. При цьому виплати не будуть стосуватися працівників держпідприємств – їх хочуть ввести для команд держслужбовців, які займаються реформами. Для цього планується створити Фонд фінансування держслужби, який буде у вигляді премій і надбавок доплачувати чиновникам за результати їх роботи, розповів заступник голови АП Дмитро Шимків.

Реклама

"Сегодня" вивчила концепцію створення фонду. Відповідно до неї, разом з доплатою щомісячний дохід держслужбовця-реформатора повинен скласти 2000 євро. А всього на річні виплати потрібно знайти близько 38 млн євро. Поки в Нацраді не знають, варто робити фонд державним чи приватним (в першому випадку знадобиться більше часу на його створення, у другому – складніше домовитися про його фінансування). Серед можливих джерел грошей у презентації зазначені: громадяни та середній бізнес; великий бізнес; ЄС і міжнародні організації. При цьому автори концепції визнають, що суспільство може ідею допомоги чиновникам не підтримати, а допомога великого бізнесу загрожує корупцією, тому вони сподіваються знайти гроші за кордоном. Крім того, подібні доплати вимагають зміни закону про обмеження зарплат держслужбовців. Виплати будуть проходити через спеціальний фонд держбюджету, говорить Шимків: "Фонд повинен фінансуватися за допомогою міжнародних засобів, можливо, із залученням діаспори або Світового конгресу українців". Відомство можуть створити через 6-8 місяців.

В тренді
ФОПам повернули карантинні 8000: закон про виплати набув чинності

Експерти сумніваються, що в Україні вдасться створити подібний Фонд. "Історія знає випадки створення фондів, які фінансували реформи. Але гроші фондів використовувалися для фінансування іноземних фахівців і тренерів, які приїжджали в країну і навчали чиновників. Такий фонд був у Чехії – його довго фінансувала Німеччина. Але створити фонд, щоб доплачувати нашим чиновникам – нереально. Ніхто на це грошей не дасть: це нонсенс, щоб одна країна давала гроші інший на роботу її держслужбовців", – говорить президент Украналітцентру Олександр Охріменко.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти