Експерт: "Північний потік 2" загрожує поствоєнному устрою світу, але вигідний не Росії

6 червня 2018 15:41

Олександр Куриленко

Пономарьов розповів про "німецьку гегемонію" і небезпеку для Європи

"Північний потік – 2" менш вигідний Росії, ніж Німеччині, тому боротися з реалізацією проекту потрібно на "західному полі". Таку думку висловив російський опозиціонер Ілля Пономарьов в інтерв'ю сайту "Сьогодні".

"На мій погляд, світова спільнота і Україна з різних причин невірно ідентифікують бенефіціара "Північного потоку – 2". Існує думка, що це російський проект, який потрібен РФ, і що вона для його реалізації корумпує німецькі еліти. На моє переконання, ситуація строго зворотна: це проект потрібен, перш за все, Німеччині! Росія на ньому нічого не заробляє, скоріше, навпаки, втрачає гроші", – упевнений Пономарьов.

Реклама

До речі, думка про економічну невигідність "Північного потоку – 2" для РФ підтверджує "секретний звіт" Ощадбанку по "Газпрому", який був недавно "злитий" в російські ЗМІ.

Більш того, Пономарьов вважає, що для Німеччини газопровід в обхід України – "найважливіший геополітичний проект в Європі".

"Він ("Північний потік – 2"- Ред.) потрібен для зміцнення єдності в ЄС і посилення в ньому німецької гегемонії, і без того, що посилилася в результаті Brexit", – вважає російський оппозіцінер..

За словами Пономарьова, реалізація такого проекту ставить під загрозу поствоєнний світоустрій не тільки в Європі, але і у всьому світі.

"Боротися з цим проектом треба в Євросоюзі і в США – як з проектом, що порушує довгострокову геополітичну стабільність в Європі, який ставить під сумніви поствоєнний устрій світу. Будівництво "Північного потоку – 2"- явище схоже на анексію Криму за своїм впливом на правила гри на континенті , і має бути припинений спільними зусиллями всіх відповідальних гравців", – розповів Пономарьов.

Раніше представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба також пояснив політику Німеччини і ЄС по "Північному потоку – 2" . Проте, президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр під час візиту в Україну попросив "не звинувачувати Німеччину" за участь в проекті. 

Реклама

"Ви не повинні нас звинувачувати, навіть якщо ми говоримо про" Північний потік – 2 ". Ми говоримо також про майбутнє і безпеку України. І ви бачили, або я сподіваюся, що Україна спостерігає за цим, що в Німеччині докладають зусиль, щоб забезпечити транзит природного газу через Україну. І для цього проводяться переговори", – запевняв Штайнмаєр.


Повне інтерв'ю з Іллею Пономарьовим читайте на сайті "Сьогодні" 7 червня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти