Експерт розповів, чому українці скидають долар

2 липня 2015, 14:35

Андрій Черкашин

Крім позитивної тенденції, є й негативна

Українці почали здавати банкам валюту через фіксований курс НБУ. Про це в коментарі Сегодня.ua повідомив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Реклама

Останні кілька місяців НБУ регулярно повідомляє про те, що обсяг продажів валюти населенням перевищує обсяги покупки. Президент Українського аналітичного центру пояснює це, в першу чергу, фіксованим курсом валют від НБУ.

"Після того, як НБУ зробив фіксований курс, про що його довго просили, частина українців заспокоїлася і почали міняти валюту, близько $200 млн на місяць", – відзначає Охріменко.

Однак, за словами експерта, існує і негативна тенденція, яку також слід враховувати при розумінні ситуації на валютному ринку.

"Тільки за травень банки видали валютних депозитів на $440 млн, так що нетто в країні поки мінус. Крім того, українці просто не можуть купувати валюту, банки її не видають. Зараз є така вказівка в банках – валюту не міняти, направляти тільки на погашення", – пояснює експерт.

В тренді
Ринок пального: як декларування цін вплине на вартість ресурсу
Реклама

На його думку, українці можуть продовжити здавати валюту банкам в таких же обсягах, як і зараз, але тільки за умови фіксіорванного курсу.

"Якщо НБУ знову почне грати з курсом і знову зробить його гнучким, ось тоді населення знову буде панікувати і виривати валюту, так що все дуже просто – потрібен фіксований курс", – пояснює Охріменко.

Нагадаємо, раніше директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко заявив, що обсяг продажу валюти населенням в червні, без урахування останнього дня місяця, перевищив обсяги покупки на $174 млн, що практично відповідає показнику травня – $177 млн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти