На Україну в 2020 році вплинуть ризики світової економіки – експерт

26 грудня 2019, 16:31

Євгенія Давиденко

Київ повинен розробити політику для протидії еміграції, вважає фахівець

Крім торговельної війни між США і Китаєм, у 2020 році на Україна впливатимуть і інші глобальні ризики. Насамперед це ризики світової фінансової кризи і цінової, пов'язаної зі зміною кон'юнктури цін на основні товари вітчизняного експорту – сільськогосподарську продукцію, металургійну, хімічну, зазначив Ігор Бураковський, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Реклама

За його словами, майбутній вихід Британії з ЄС, швидше за все, не вплине істотно на нашу економіку.

"Brexit абсолютно не означає, що Британія захищається стіною протекціонізму від країн ЄС, і я дуже сподіваюся, у нас збережеться вільна торгівля", – сказав він.

Водночас у наступному році Україну чекають специфічні ризики. Зокрема, можлива ескалація конфлікту з РФ, вважає експерт.

"Російська агресія має й економічний вплив, – говорить він. – Так чи інакше, ми витрачаємо гроші, щоб протистояти їй. Ця обставина буде визначати серед іншого і соціальний розвиток країни".

Також, продовжив економіст, заохочення розвиненими країнами найму іммігрантів створює для України ризик відтоку кваліфікованих і працездатних громадян за кордон.

"Розвинені країни, як Німеччина, проводять активну політику запрошення до себе на роботу . І українці мають достатньо високі шанси, щоб працювати там... Це може дати додатковий поштовх українській трудовій еміграції. Це величезна проблема. Уряд мусить думати не тільки над тим, щоб люди залишалися в Україні, а й проводити політику, щоб залучати іммігрантів в економіку країни", – переконаний експерт.

Раніше новини "Сьогодні" писали, представникам яких професій краще залишитися працювати на Батьківщині.

Реклама

Також новини "Сьогодні" розповідали, що промислові підприємства готові добре платити своїм співробітникам. Подробиці в сюжеті:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти