Експерт попередив про загрозу повного колапсу ринку "зеленої" енергетики

6 серпня 2019, 20:42

Бондарєв вважає, що рішення Окружного адмінсуду Києва порушує норми міжнародного права

Державне підприємство "Гарантований покупець" – новостворена урядом компанія, на яку за законом покладається обов'язок розрахунків з виробниками за "зеленим тарифом" – перестало виконувати свої обов'язки і оплачувати "зелений тариф".

Реклама

Про це пише у своїй колонці на "Економічній правді" керуючий партнер, партнер-засновник незалежної юридичної компанії Arzinger Тимур Бондарєв. Він додав, що матеріал підготовлений у співавторстві з Оксаною Карел, радником і керівником групи міжнародних судових і арбітражних суперечок Arzinger.

"Все це відбувається внаслідок того, що 27 червня 2019 Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію постанови НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. – Ред.), якою були встановлені тарифи для НЕК" Укренерго "на передачу електроенергії" , – йдеться в матеріалі.

Відзначається, що за рахунок цих тарифів держава розраховувала покривати витрати на оплату "зеленого тарифу", а в результаті виробники електроенергії, в тому числі іноземні інвестори, отримають "багатомільйонні втрати і абсолютну невпевненість в можливості отримати прибуток від своїх інвестицій".

Бондарєв додав, що недавній заклик президента Володимира Зеленського до міжнародних інвесторів вкладати гроші в Україну "виглядає досить дивним", оскільки, з одного боку, держава гарантує стабільність інвестицій, а з іншого – зазначені дії "фактично сіють паніку серед міжнародних інвесторів і підривають авторитет України на міжнародній арені в цілому".

Реклама

За його словами, Україна є стороною низки міжнародних договорів, що стосуються енергетичної сфери, а також сфери захисту міжнародних інвестицій, тому ситуація навколо невиплат по "зеленому тарифу" може потенційно бути витлумачена як порушення норм міжнародного права.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

"Тільки ледачий не помічає ризиків від дій органів державної влади, які здатні призвести до повного колапсу ринку" зеленої "енергетики в Україні", – сказав Бондарєв.

Новини "Сьогодні" повідомляли, що з 1 липня 2019 року в Україні запрацювала нова модель ринку електроенергії. Реформа цього ринку передбачає впровадження європейської моделі, яка спрямована на стимулювання конкуренції.

Європейський банк реконструкції і розвитку закликав президента Володимира Зеленського вирішити проблему виплат за "зеленим тарифом", що виникла після рішення Окружного адмінсуду Києва.

А власники станцій, що працюють від енергії сонця, вітру та біопалива вже підраховують збитки від цього рішення. Детальніше дивіться в нашому сюжеті.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти