Економісти: Україна може уникнути дефолту так само, як у 1998 році

13 грудня 2014, 07:34

Христина Коновалова

Аналітик МЦПД Олександр Жолудь зазначає, що в 1998 році Київ таким же чином зміг запобігти оголошення дефолту

Цього тижня представники Кабміну на чолі з прем'єром Арсенієм Яценюком заговорили про загрозу дефолту України.

Реклама

"Держава, за великим рахунком, – банкрут, тому очікувати, що ми створимо реальні, а не декларативні програми стимулювання, – це просто нереально. Головне зараз – не заважати бізнесу, а бізнес розбереться", – заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абрамовічус.

У свою чергу прем'єр Яценюк заявив про необхідність додаткових зовнішніх запозичень. За його оцінками, Україні потрібно додатково залучити ще $15 млрд.

Разом з тим міністр фінансів Наталія Яресько запевнила, що питання дефолту в уряді навіть не обговорюється і що у нас навіть не переддефолтний стан.

Одним із шляхів уникнення дефолту може стати переоформлення короткострокових кредитних зобов'язань на тривалий термін, вважає аналітик МЦПТ Олександр Жолудь. "Якщо ми говоримо про дефолт, коли держава в односторонньому порядку не буде платити за своїми боргами, це малоймовірний сценарій. Але цілком можливо, що Україна домовиться з основними кредиторами про переоформлення боргів, їх продовження", – пояснює Жолудь. За його словами, в такому випадку ця ситуація буде дещо схожа на те, що Київ робив в 1998 році: "Тоді Росія оголошувала дефолт, а Україна ні, але домовилася тоді з основними кредиторами, що короткі борги, які у нас були, ми міняли на більш тривалі боргові зобов'язання, які вже погасили до початку 2000-х".

В тренді
Україна націлилася на 2 транші МВФ: які вимоги залишилося виконати
Реклама

Аналітик компанії "MPP Consulting" Павло Мельник зазначає, що іноземні політики будуть готові піти назустріч Україні: "Зараз дешевше дати кредит країні, або перекредітовать на більш тривалий термін, щоб допомогти таким чином посиленню нашої економіки. Адже сильна держава може протистояти агресії Росії, а слабка держава Москва швидко візьме в оборот, і потім на черзі буде Європа. ЄС такий сценарій невигідний, відповідно, європейці зацікавлені далі допомагати нам економічно, адже мало хто хоче, щоб військовий конфлікт дійшов до Європи".

Крім того, Мельник упевнений, уникнути дефолт нашій країні допоможуть інвестори: "Незважаючи на конфлікт на сході країни, Україна як і раніше залишається інвестиційно привабливою. Відповідно, розвивати бізнес тут хочуть і європейські, і азіатські, і російські бізнесмени. Тому в 2015 році в нашій країні можуть з'явитися цікаві інвестиційні проекти іноземного походження".

Нагадаємо, експерти не виключають, що заяви представників влади про можливий дефолт – сигнал для МВФ про те, що ситуація в Україні дійсно критична і потрібна серйозна міжнародна допомога.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти