Економісти підрахували втрати Росії від санкцій ЄС

11 травня 2016, 22:30

Верхньою межею шкоди для економічного зростання РФ називають показник в 11%

Вчені з Берліна підрахували масштаб шкоди для економічного зростання Росії, який наносять західні санкції. Про це йдеться у спільній статті наукового співробітника Німецького інституту економічних досліджень DIW Berlin Костянтина Холодиліна і постдока Вільного університету Берліна Олексія Нецунаєва, пише "РБК".

Реклама

Вчені вперше підрахували економетричними методами вплив санкцій на російське економічне зростання. Згідно з дослідженням, верхня межа збитку для зростання оцінюється в 11%. Російська економіка в середньому втратила 2 п. п. поквартального зростання ВВП через санкції Заходу.

"Якщо перевести це у втрати економічного зростання за два роки санкційної війни, ефект буде дуже помітним", – сказано в статті.

"Фактичне зростання ВВП з другого кварталу 2014 року, коли були введені перші санкції, за третій квартал 2015 року (останній доступний у тимчасовому ряду дослідників) склало мінус 4,1%, тоді як контрфактичний (якби санкцій не було) – плюс 6,9%", – сказав Холодилін.

Різницю в 11% можна розглядати як "верхню межу збитку, пов'язаного з санкціями", – пояснив він.

Реклама

Дослідники також додали, що виділити вплив санкцій проблематично, тому що даних мало, тимчасовий ряд занадто короткий, а введення санкцій практично співпало з початком падіння цін на нафту.

Зазначається, що автори дослідження використовували для аналізу метод структурної векторної авторегресії. Його 1980 року вперше запропонував американський макроеконометрист Крістофер Сімс, який отримав у 2011 році Нобелівську премію.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

Для періоду з березня 2014 року до грудня 2015-го автори розраховують індекс інтенсивності санкцій (до кінця лютого 2014 року він дорівнює нулю). Значення індексу в кожен момент часу визначається тим, яка кількість санкцій була введена західними країнами, і вагомістю цих санкцій. Останні, в свою чергу, визначаються типом введених обмежень і частками країн у торговому обороті РФ. Для аналізу були використані дані Росстату, Eurostat, Datastream та Банку міжнародних розрахунків про зростання ВВП Росії і єврозони, ціни на нафту і реальні ефективні обмінні курси.

У роботі зазначено, що для економіки єврозони вплив антиросійських санкцій виявився дуже малим. Середні темпи економічного зростання в єврозоні знизилися незначно. Одним з пояснень економісти називають той факт, що негативний баланс торгівлі єврозони з Росією в 2014 році скоротився на $3,6 млрд, що дало невеликий приріст ВВП валютного блоку.

Як повідомлялося, 21 грудня Європейський Союз офіційно затвердив рішення про продовження санкцій проти РФ ще на півроку. Рішення було затверджене в письмовій формі.

Реклама

Лідери низки країн ЄС, а також США, наполягають, що санкції повинні діяти до виконання РФ Мінських домовленостей.Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти