Економіка зростає: НБУ назвав причини підвищення ВВП України

21 грудня 2017 9:22

Найближчим часом основні драйвери економічного зростання змінюватися не будуть, вважають в Нацбанку

Темпи зростання реального ВВП України в третьому кварталі 2017 року виправдали прогнози Національного банку (НБУ). Так, ВВП виріс на 2,1% в річному вимірі (г/г), сповільнившись з 2,3% г/г у другому кварталі. Сезонно скоригований рівень реального ВВП підвищився на 0,2% в порівнянні з попереднім кварталом, відзначає прес-служба Нацбанку.

Реклама

Як підкреслили в НБУ, основним драйвером зростання ВВП виступав внутрішній попит.

"Значна роль внутрішнього інвестиційного та споживчого попиту в зростанні економіки збережеться і надалі, враховуючи високі ділові очікування підприємств і прискорення зростання реальних заробітних плат", – прогнозує Нацбанк.

Решта причин зростання економіки були такими:

  • Залишилися високими, хоча і дещо уповільнилися через високу базу порівняння минулого року, темпи зростання інвестицій в основний капітал (15,8% г/г). Це сталося завдяки поліпшенню ділових очікувань підприємств і їх високим фінансовим результатам в третьому кварталі.
  • Прискорилося зростання кінцевих споживчих витрат (до 4,9% г/г) перш за все під впливом зростання витрат сектору загального державного управління на тлі пом'якшення фіскальної політики
  • Приватне споживання домогосподарств також зросло – на 5,4% г/г. Його підтримали високі темпи зростання реальної зарплати та поліпшення споживчих настроїв. 

"Разом з тим у порівнянні з попереднім кварталом приватне споживання демонструвало низькі темпи зростання, що могло бути обумовленим уповільненням темпів зростання реальної заробітної плати в умовах прискорення інфляції в третьому кварталі", – попередили в НБУ.

Не пропусти!
А де була Росія? "Дияволи" з Бельгії поставили на місце команду Черчесова
Бельгія проти Росії в першому турі Євро-2020
  • Відновилося зростання експорту (6,9% г/г) на тлі сприятливої зовнішньої кон'юнктури і високого врожаю окремих сільськогосподарських культур. Прискорилося зростання експорту жирів та олії, насіння олійних культур (перш за все ріпаку). Крім того, збільшилися обсяги транзиту газу. 
Реклама

"Сприятливим залишається кон'юнктура на зовнішніх ринках, що знаходить відображення як в динаміці світових цін на сировинні товари, так і високих темпах економічного зростання країн – основних торгових партнерів України", – відзначили в НБУ.

Однак, як попереджає Нацбанк, з огляду на нижчий, ніж очікувалося, урожай пізніх зернових та технічних культур, а також високу базу порівняння минулого року, спадок в сільському господарстві в четвертому кварталі може бути більш істотним, ніж прогнозувалося.

"Як наслідок, посилилися ризики щодо зростання реального ВВП – за підсумками 2017 року може виявитися трохи нижчим за прогноз", – попереджає регулятор.

Раніше НБУ переглянув прогноз зростання ВВП на кінець 2017 року – очікуваний показник був поліпшений з 1,6% до 2,2%. Крім того, Нацбанк очікує, що в 2018 році зростання ВВП прискориться до 3,2%. Ще більш оптимістично налаштовані аналітики міжнародного рейтингового агентства Moody's, яке прогнозує зростання ВВП України в 2018 році на рівні 3,5%. 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти