Екоподаток необхідно витрачати виключно на модернізацію, – Берзіна

17 травня 2021 13:50

Ірина Ненько Ірина Ненько

Потрібен єдиний фонд, в який будуть надходити кошти від екоподатку і з якого вони будуть направлятися на чітко визначені цілі, вважають екологи

/ Фото: freepik.com

Кошти від екоподатку мають використовуватися виключно на природоохоронні заходи, зокрема на модернізацію промислових підприємств. Про це заявила президент Всеукраїнської громадської організації "Жива планета" Світлана Берзіна, пише "Обозреватель".

Реклама

"Збільшувати-зменшувати екологічний податок може йти мова тоді, коли ми будемо розуміти, як прозоро і ефективно працює цей податок для досягнення своєї мети", - сказала Берзіна.

За дослідженням екологів, заораз використання коштів від цього податку є непрозорим і невідомо, на що вони спрямовуються, адже жодних змін на краще в екологічній ситуації не спостерігається.

"Жодна облдержадміністрація не надала нам належну інформацію про результати моніторингу виконаних природоохоронних заходів за рахунок екологічного податку щодо оцінки їх ефективності. Тобто – яким чином ці заходи змінили ситуацію на більш кращу з точки зору поліпшення якості довкілля", – розповіла Берзіна.

За її словами, екологи підтримують створення єдиного кліматичного фонду, до якого будуть надходити кошти від екоподатку і з якого вони будуть спрямовуватись на чітко визначені цілі.

Реклама

"Фонд має бути один, в якому будуть повністю сконцентровані всі кошти. І за рахунок транспортного податку, і за рахунок податку від викидів СО2, і за рахуноок інших податків. І цей фонд має належним чином прозоро управлятися, тоді ми будемо бачити і приймати участь у тому числі в моніторингу ситуації по використанню цих коштів", - пояснила Берзіна.

Не пропусти!
Україна – Австрія: онлайн вирішального матчу на Євро-2020
Україна і Австрія зустрічаються на Євро-2020

Вона наголосила: кошти, які надходять від екологічного податку, мають витрачатися виключно на виконання природоохоронних заходів, зокрема на екомодернізацію підприємств, які є забруднювачами.

"Необхідно надавати більше можливості містам вирішувати екологічні проблеми, там, де знаходиться безпосередньо джерело забруднення і забруднювачі, як сплачують цей екологічний податок", – сказала Берзіна.

Нагадаємо, раніше президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок заявила, що коштам від збору екологічного податку необхідно повернути цільовий характер і направляти їх виключно на екологічні проєкти.

Водночас Американська торгова палата (АСС) закликала Верховну Раду надати суб'єктам господарювання право використовувати до 70% екологічного податку на компенсацію витрат на природоохоронні заходи та екологічні інвестиції.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти