Екоподаток не повинен бути інструментом тиску, його потрібно витрачати на модернізацію, – експерт

21 жовтня 2020, 17:04

Инна Бабур Инна Бабур

Збільшення ставки екоподатку не поліпшить екологію, адже держава буде витрачати кошти не за цільовим призначенням

Екоподаток повинен бути інструментом стимулювання екомодернізаціі підприємств, а не тиску на них. Про це заявила колишній народний депутат Валерія Заружко, пише "Politeka".

Реклама

На її переконання, збільшення ставки екоподатку не покращить екологічну ситуацію в країні, адже підприємства просто відкуповуватимуться, а держава витрачатиме отримані від екоподатку кошти не за цільовим призначенням, оскільки вони спрямовуються в загальний фонд бюджету.

"Потрібно змінювати і адміністрування екоподатку, і структуру самого екоподатку… Ми можемо скільки завгодно використовувати адміністративний тиск, коли держава по суті заробляє на екоподатку замість того, щоб покращувати екологічний стан і опосередковано здоров’я громадян. Але говорити про це, що можна просто відкупитися, ми будемо збільшувати податок, всі відкупляться і все у нас буде добре, – такого, на жаль, не буде. Тому тільки не адміністративний тиск, а стимулювання та правове гарантування", - вважає Заружко.

На думку експерта, доцільніше заохочувати підприємства до екомодернізації, зокрема через надання їм можливості спрямовувати на ці цілі частини коштів від екоподатку.

В тренді
Українців зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків: за що доведеться платити

"Було б дуже доцільно, на нашу думку, зробити так, щоб підприємство могло заощаджувати до 70% від суми екоподатку. Звичайно, це можна обговорювати, але філософія має бути такою, щоб заохочувати підприємства", - наголосила Заружко.

Реклама

Раніше координатор Комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської бізнес-асоціації Ольга Бойко заявила, що запропоноване урядом підвищення ставок екоподатку не призведе до поліпшення стану навколишнього середовища, ці кошти підуть на проїдання. За її словами, на екологічні заходи в проєкті бюджету-2021 мають намір спрямувати в 7 разів менше коштів, ніж в 2019 році.

Водночас президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок заявила, що коштам від збору екологічного податку необхідно повернути цільовий характер і направляти їх виключно на екологічні проєкти.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти