Їжа стала дорожче, а в Україну йдуть IKEA і H&M: що змінилося за тиждень

19 травня 2018, 09:07

Кабмін направив у Раду важливий бюджетний документ, а банки продовжують обманювати українців

Натижні, що минаєукраїнцізіткнулисязчерговимподорожчаннямпродуктів-найсильнішеновіцінивдарилипотрадиційномуборщу.У тойжечас,Кабінетміністрівподіливсяз країноюоптимістичнимипланаминамайбутнє:"великуприватизацію"все-такипочнуть,анаукраїнськийриноквиходятьдварітейлерасвітовогорівня.

Сайт"Сегодня"зібравп'ятьголовнихекономічнихтем тижня
.

1. Плани по приватизації

Міністерствоекономічногорозвиткуіторгівлі(МЕРТ)вжевосени2018роки плануєпочати"великуприватизацію"держпідприємств.Більштого,нацьому тижністало відомо, що продадуть першим
"Центренерго може стати першим прецедентом, за яким підуть всі інші об'єкти", - заявив перший заступник глави МЕРТ Максим Нефьодов.

Як додала глава офісу Національної інвестиційної ради Юлія Ковалів, інтерес до "Центренерго", швидше за все, проявлять інвестори з Індії, Китаю, Туреччини або США.

Раніше почати "велику приватизацію" планували з продажу Одеського припортового заводу (ОПЗ), однак через проблеми на підприємстві цього не сталося, старт "розпродажу" держмайна переносився протягом декількох років.

У числі інших великих об'єктів, які намічені до приватизації, Ковалів відзначила інтерес інвесторів до "Турбоатома". При цьому прем'єр-міністр Володимир Гройсман особливо підкреслив, що держава збереже контроль на "Турбоатомом", а Росія як країна-агресор не має права купувати акції українських держпідприємств
.
Реклама

В цілому Кабміну запропонували провести "велику приватизацію" 26 підприємств, в тому числі і кількох обленерго.

2. Індекс борщу і ціни на продукти

В апреле 2018 года в Україні подорожчали 80% продуктів, цінинаякіпідлягають державномумоніторингу.Найактивнішедорожчалиовочіім'ясо.

Так,свининаподорожчалана6грн,абона5%.Теперцейвидм'ясакоштуєвсередньомувУкраїні116гривеньзакілограм.Яловичиназамісяцьподорожчала2,5грн,або2%.ВартістькілограмаяловичинивсередньомувУкраїністановить125грн.Морква,бурякікапустаподорожчаливідповіднона2грн(18%),на1,8грн(17%)і1,7грн(23%).Накінецьквітня середняцінакілограмаморквидосягала12,9грн,буряка-12,6грнібілокачанноїкапусти-9,2грн.

В результаті "борщовий набір" за останній місяць подорожчав на 10%. Каструляборщузм'ясомобійдетьсягосподинямв95гривень.На початкуминулогомісяцяза4літриборщуукраїнцівіддавали87гривень.


Прицьомуза прогнозомголови АсоціаціїпостачальниківторговельнихмережОлексіяДорошенка,яловичинавУкраїніподорожчаєщена10%.Свинина,за прогнозомексперта,виростевцініменше-на2-3%,абона2-4грн/кг.

3. Бюджетна резолюція

Реклама

Кабмін на тижні, що минає подав в Раду проект бюджетної резолюції на три роки. Удокументіуряд визначивціліза основними макроекономічнимипоказникамиукраїнськоїекономіки.НаосновіцієїрезолюціїбудерозроблятисянаступнийдержбюджетУкраїни.

Згідно з документом,зростанняекономікиУкраїнив 2019році прогнозуєтьсянарівні3,6%,інфляціязнизитьсядо6,5%,асередньорічнийкурсгривніочікуєтьсяв 2019 роцінарівні30,5грнзадолар.Прицьомудефіцитбюджетув 2019році прогнозуєтьсянарівні2,2%ВВП.

В тренді
ФОПам повернули карантинні 8000: закон про виплати набув чинності

Відзначимо,НацбанкУкраїнирозраховує,щонакінець2019року інфляціяскладевсього5,8%.Якповідомлялося,врічномувимірі-в порівняннізквітнем-2017інфляція в квітні 2018 року склала 13,1%.

Бюджетна резолюціяпередбачає,щов 2020і2021році зростанняекономікискладевідповідно4%і6,3%,інфляціяочікуєтьсянарівні5%і4,8%,асередньорічнийкурсгривні-31,4грнзадоларі31,8грнзадоларвідповіднов 2020і2021році.

4. Банківські обмани

Українськібанкиінебанківськіфінустановипродовжуютьпорушуватиправаспоживачів,встановленічиннимз червня2017року законом"Про споживче кредитування".Про цесвідчатьрезультатидругої хвилідослідженнянаринкуспоживчогокредитуванняврамкахпроектуАгентстваСШАз міжнародного розвитку(USAID)потрансформаціїфінансовогосектору України.

Аналітикивідзначили,щобанкипоширюютьнедостовірнурекламуівводятьпотенційнихпозичальниківвоманущодовартостісвоїхпослуг.

Детальнішепро те,яксамецевідбувається,читайтенасайті"Сегодня"вматеріалі" Банки в Україні хитрують зі споживчими кредитами".

5. IKEA і H&M в Україні

Шведські мережі магазинів IKEA и H&M, які є одними з найочікуваніших в Україні брендів, вийдутьнаукраїнськийринокужев2018 році.Про цезаявилавіце-прем'єр-міністрз питаньєвропейськоїтаєвроатлантичноїінтеграціїУкраїниІваннаКлімпуш-Цинцадзе,передаєпрес-службауряду.

Реклама

"Україна є привабливим місцем для багатьох шведських компаній, що бажають розширити свій бізнес. Ми вітаємо той факт, що вже в цьому році відомі шведські компанії IKEA і H & M вийдуть на ринок України", - зазначила Клімпуш-Цинцадзе.

При цьому раніше ЗМІ з'ясували, де відкриється перший H&M в Україні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти