ЄБРР дасть мільярд на боротьбу з економічними наслідками пандемії

16 березня 2020, 12:35

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Це початковий крок на попередження кризи і банк готовий зробити більше при необхідності

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть 1 млрд євро компаніям у всіх регіонах для подолання наслідків пандемії коронавірусу.

Реклама

Це початкова відповідь на кризу, і банк готовий зробити більше при необхідності.

Рішення було схвалене акціонерами банку і допоможе клієнтам ЄБРР, які мають міцні основи бізнесу і які зазнають тимчасових труднощів.

"Пандемія COVID-19 і її економічні наслідки представляють безпрецедентну проблему для ЄБРР та країн його операцій. Це перший крок. Банк готовий до подальшого розширення своїх заходів у відповідь і вживає активних і термінових заходів для перегляду, коригування та розширення своїх інструментів фінансування в партнерстві з країнами операцій, партнерами та міжнародною спільнотою", – сказав президент ЄБРР Сума Чакрабарті.

Заплановані заходи включатимуть розширення фінансування торгівлі і надання короткострокового фінансування на термін до двох років через фінансові установи, особливо на підтримку малих і середніх підприємств.

Реклама

Крім того, банк оцінить необхідність реструктуризації існуючих позик, включаючи можливість продовження термінів погашення і зміни інших умов.

Відзначається, що економісти ЄБРР очікують уповільнення економічного зростання в усіх регіонах операцій банку, особливо в Центральній Азії, Східній Європі і на Кавказі, в Росії і Південно-Східній Європі.

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей

При цьому найбільше постраждають країни, які сильно інтегровані в глобальні ланцюжки поставок і мають пряму залежність від Китаю і Європи, а індустрія туризму буде порушена в багатьох країнах присутності ЄБРР.

Крім цього, в ЄБРР очікують негативного ефекту на нафтовидобувні країни в результаті недавнього спаду цін на нафту і уповільнення потоку грошових переказів від трудових мігрантів до своїх країн.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що Федеральна резервна система США знизила ставку майже до нуля в рамках боротьби з ризиками через коронавірус. Наслідки коронавірусу впливатимуть на економічну активність в короткостроковій перспективі, і це становить загрозу для економічних перспектив. У світлі цього розвитку подій комітет ФРС ухвалила рішення знизити цільовий діапазон ставки за федеральними фондами до 0-0,25%.

Реклама

Іранська влада запросили у Міжнародного валютного фонду (МВФ) допомогу в розмірі 5 млрд доларів для протидії поширенню коронавірусу в країні.

За дев'ять днів тривожні новини про епідемію коронавірусу завдали фондовим ринкам збитки в розмірі 9 трильйонів доларів.

Через епідемію коронавірусу Міжнародний валютний фонд відкликає наданий ним раніше прогноз розвитку світової економіки на 2020 рік. Виходячи з поточної ситуації, 2020 року зростання світового ВВП виявиться нижче, ніж рік тому, коли він досяг зростання в 2,9%, зазначили в МВФ.

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти