Подвійний удар по українській металургії: бойові дії вбивають виробництво, а держава знижує відшкодування ПДВ

22 січня 2015, 08:00

Олександр Харько

У грудні автоматичне повернення ПДВ отримали лише 5 підприємств галузі

Загальний спад економіки і безперервні бойові дії в найбільшому промисловому регіоні України позначилися на показниках металургійної галузі, однієї з найбільших експортних галузей країни. За підсумками 2014 року зниження обсягів виробництва спостерігалося за всіма основними видами продукції металургії, а до кінця року рівень виробництва впав майже на третину порівняно з травнем, коли фіксували найвищі показники випуску за рік.

Реклама

За інформацією Об'єднання підприємств "Металургпром", у 2014 році в Україні було вироблено 24 810 тис. т чавуну (85% від рівня 2013 року), 27 161 тис. т сталі (83%), і 23 793 тис. т (82%) прокату.

До початку 2015 року в роботі знаходилися 22 з 30-ти діючих доменних печей (73%), 7 мартенівських печей з 11-ти (64%) і 14 конвертерів з 21 (67%). При цьому повністю простоювали Алчевський меткомбінат, Донецький електрометалургійний завод, і Донецький металопрокатний завод. У той же час, за словами генерального директора об'єднання "Металургпром" Олександра Зражевського, всі коксохімічні підприємства України продовжували функціонувати. Щоправда, буквально днями різко посилилися обстріли бойовиками Авдіївки, де працює найбільший у Європі Авдіївський коксохімзавод (КХЗ). За словами прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, основна мета бойовиків при цьому – знищити завод і зупинити весь металургійний комплекс України.

Крім ведення бойових дій на Донбасі, що ставлять під загрозу функціонування металургії країни, ще однією особливістю роботи галузі у минулому році стала відсутність необхідної підтримки з боку держави. Зокрема, про це свідчить показник повернення ПДВ металургам, що стабільно знижувався. Так, якщо у квітні заявлених до відшкодування 4,2 млрд грн було повернуто 2,6 млрд грн (63%), то в грудні металургам повернули 316 млн (25% від заявленого до відшкодування). За інформацією Федерації металургів України, в останньому місяці минулого року ПДВ повернули лише п'яти металургійним підприємствам.

При цьому найбільший металургійний холдинг України "Метінвест" востаннє отримав повернення ПДВ у листопаді в розмірі 35 млн грн і загальна заборгованість податкових органів перед компанією щодо повернення ПДВ досягає майже 2 млрд грн. За підрахунками фіскальної служби, загальний залишок невідшкодованого ПДВ за підсумками 2014 року становить близько 3,4 млрд грн.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images
Реклама

_01_157

_01_158

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти