Дубілет пояснив, звідки в "Приваті" взялася "діра" в 148 млрд грн

22 грудня 2016, 13:37

Екс-правління і менеджмент банку переконані, що багатомільярдна "діра" в банку утворилася через дії НБУ

Екс-правління ПриватБанку пояснює, що "діра" в 148 мільярдів гривень в найбільшому банку країни сталася через дії Національного банку. Про це говориться в коментарі екс-правління ПриватБанку на Українській правді, на яке посилається колишній директор IT-департаменту банку Дмитро Дубілет.

Реклама

Він пояснив, що картинка, яку всім являє НБУ про Приватбанк, не зовсім однозначна, і пояснив, звідки взялася "діра" в 148 млрд грн.

"Діра 148 млрд утворилася не в результаті виведення грошей, а різкої і, як ми вважаємо, невиправданої зміни правил гри від НБУ. В результаті цієї зміни наш банк втратив право враховувати застави загальною вартістю 142,8 млрд грн. Причому ця вартість була підтверджена незалежними оцінювачами, уповноважених НБУ", – розповідають екс-"приватівці".

Зазначається, що суть цих змін у тому, що НБУ дозволив вважати заставами тільки те майно, яке можна оформити в іпотеку. Наведено показовий приклад.

"Одним з наших позичальників було підприємство, яке за оцінкою незалежних оцінювачів, коштувало близько 6 млрд грн. Позичальнику належало 75% цього підприємства, 25% належало державі. Таким чином, вартість цієї застави становила 6 млрд*75% = 4,5 млрд грн. Але після різких змін правил гри ця застава стала коштувати нуль ", – пояснюється в тексті статті.

Реклама

"Якщо врахувати, що в Україні практично немає великих підприємств, які на 100% належали б одному власнику (а для укладення іпотеки потрібна згода всіх власників), то можна сказати, що НБУ зробив неможливим враховувати абсолютна більшість об'єктів в нашій країні", – говориться в повідомленні екс-правління банку.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Також колишні "приватівці" зазначають, що регулятора не зупинило навіть те, що попутно він зробив практично неможливим кредитування бізнесу будь-якими банками в нашій країні.

Як повідомлялося, Дмитро Дубілет повідомив про своє звільнення з націоналізованої фінустанови.

Нагадаємо, Кабмін 18 грудня 2016 року прийняв рішення про входження держави в капітал ПриватБанку. Згідно з цим рішенням 100% акцій банку належатиме державі в особі Міністерства фінансів. Перехідний період почався з 19 грудня. Держава обіцяє забезпечити плавний перехід і стабільну роботу ПриватБанку в звичайному для його клієнтів режимі.

При націоналізації ПриватБанку в фінустанові змінюється весь топ-менеджмент. Банк очолить екс-міністр фінансів України Олександр Шлапак. За словами нинішнього голови Мінфіну України Олександра Данилюка, до менеджменту ПриватБанку також увійдуть іноземці.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти