ДТЕК вимагає від НКРЕКП справедливого розслідування фактів системних маніпуляцій на ринку електроенергії

29 травня 2020, 19:00

Адміністративне втручання, непрофесіоналізм, ручне регулювання ринку привели до наймасштабнішої кризи в енергетиці за всю історію незалежної України

Як противник ручного, непрофесійного, адміністративного втручання в управління галуззю ДТЕК вимагає від НКРЕКП справедливого та публічного розслідування фактів системних маніпуляцій на ринку електроенергії, професіональних рішень для стабілізації ситуації в енергетиці в інтересах України та забезпечення енергобезпеки країни.

Реклама

Безперервне адміністративне втручання у роботу ринку, непрофесійні дії з боку НКРЕКП, що почалися у 2019 році, вплинули і продовжують негативно впливати на енергетичну галузь. Штучні обмеження виробників електроенергії, ручне регулювання і втручання в роботу енергоринку призвели до наймасштабнішої кризи в енергетиці за всю історію незалежної України.

ДТЕК неодноразово звертав увагу на необхідність реакції НКРЕКП на ситуацію, що склалася, і прийняття оперативних заходів щодо запобігання маніпуляцій на ринку електричної енергії, які полягають в поданні учасниками ринку заявок на продаж неіснуючих обсягів електроенергії. Такі дії призводять до навмисного демпінгу цін для отримання неконкурентних переваг окремими гравцями ринку за рахунок державних компаній. Саме тому у травні 2020 року об`єм цінових заявок з ціною 55 коп. за кВт∙год, що нижче собівартості виробництва всіх генеруючих компаній, виріс у 16 разів – з 3 млн кВт∙год до 50 млн кВт∙год на добу. Профіцит запропонованої електроенергії і масштабні маніпуляції з ціною і обсягами заявок на продаж на ринку "на добу наперед" при повній бездіяльності з боку НКРЕКП стали причинами штучного зниження ціни на електроенергію.

Маніпуляції на ринку "на добу наперед", штучні ціни на електроенергію призвели до загрози зриву безперебійного постачання електроенергії для реальних споживачів. Аби уникнути ситуації зі знеструмленням споживачів постачальники електроенергії перейшли на закупівлю електроенергії у реальних виробників на ринку двосторонніх договорів, минаючи спекулянтів і "торговців повітрям".

В тренді
"Пограбування" в законі: банки без дозволу стягнуть борги з рахунків українців

ДТЕК у своїй діяльності керується виключно ринковими правилами і правилами, встановленими НКРЕКП, діє в межах українського законодавства.

Реклама

ДТЕК заперечує звинувачення на свою адресу і вимагає від НКРЕКП справедливого і публічного розслідування фактів системних маніпуляцій на ринку електроенергії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти