ДТЕК залучив 90 млн євро інвестицій для будівництва Приморської вітроелектростанції

29 серпня 2018 15:25

Це третя кредитна угода з європейцями для будівництва вітроенергетичних проектів ДТЕК

ДТЕК ВДЕ, операційна компанія, яка консолідує активи ДПЕК у відновлюваній енергетиці, привернула позикове фінансування в розмірі 90 млн євро для будівництва першої черги Приморської вітроелектростанції потужністю 100 МВт у Запорізькій області. Це одна з найбільших угод із залучення інвестицій у відновлювану енергетику України за останні п'ять років.

Реклама

Кредит для будівництва першої черги Приморської ВЕС, де встановлять першу в Україні цифрову підстанцію, було надано консорціумом німецьких банків (Bayerische Landesbank, Bremer Kreditbank Aktiengesellschaft, KfW IPEX-Bank GmbH та ін.) з покриттям ризиків експортно-кредитним агентством (ЕКА) Euler Hermes .

Термін кредитування – 10 років після введення станції в експлуатацію.

Це третя кредитна угода з європейськими фінансовими інституціями для будівництва вітроенергетичних проектів ДТЕК. Для реалізації проекту Ботієвської вітроелектростанції, першої ВЕС в портфелі компанії, ДТЕК залучив два кредити в розмірі 245 млн євро в німецькому LandesBank Berlin (Berliner Sparkasse) в 2012-14 рр.

Цю угоду можна вважати однією з наймасштабніших в рамках залучення зовнішнього боргового фінансування на ринку відновлюваної енергетики України. Участь ЕКА сприяла успішному укладенню кредитного договору в умовах поліпшення суверенного кредитного рейтингу і стабілізації макроекономічної ситуації в Україні.

"Прихід іноземних інвестицій в енергетичні проекти компанії свідчить про високий рівень довіри до ДТЕК з боку міжнародного фінансового співтовариства. За кілька років ми залучили 335 млн євро в німецьких банках для будівництва нових вітроелектростанцій. У квітні цього року ми підписали контракт на суму 134 млн євро з китайською СМЕС за підтримки державного страхового агентства КНР Sinosure для будівництва Нікопольської СЕС, потужністю 200 МВт. Загальна вартість проекту – 235 млн євро. Такий стійкий інтерес міжнародних інвесторів до відновлюваної генерації в Україні дає нам впевненість в реалізації наших стратегічних планів – мати в портфелі 1000 МВт "зелених" потужностей до 2020 року, – прокоментував генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко. – Інвестиції в ВДЕ – це внесок у зміцнення енергетичної безпеки, диверсифікацію енергоресурсів і поліпшення екології. В Енергетичній стратегії України визначено необхідне для країни зростання частки відновлюваної генерації в енергоспоживанні. До 2035 року вона повинна становити 25%. Плани ДТЕК повністю відповідають завданням державної енергетичної стратегії".

"BayernLB радий оголосити про фінансове закриття угоди на суму 90 млн євро з фінансування будівництва I черги Приморської вітроелектростанції, розташованої на березі Азовського моря. Разом з II чергою, яка буде завершена 2019 року, будівництво Приморської ВЕС потужністю 200 МВт стане внеском в підтримку зусиль Україна зі збільшення частки "зеленої" енергетики до цільового рівня відповідно до прийнятої Директиви ЄС з відновлюваної енергії 2009 р. Операцію підтримало німецьке експортно-кредитне агентство Euler Hermes і консорціум банків на чолі з BayernLB. Хочу висловити подяку професійному підходу команди ДТЕК ВДЕ, завдяки якому були своєчасно подолані всі можливі виклики цього складного проекту для його реалізації в термін", – прокоментував старший директор Bayerische Landesbank Джетщін Хайнз.

Реклама

В рамках будівництва першої черги на Приморській вітроелектростанції будуть встановлені 26 вітротурбін одиничною потужністю 3.8. МВт компанії GE. Будівництво ВЕС буде завершено наприкінці 2018 року, а вже наступного року станція буде підключена до Об'єднаної Енергосистеми України і почне генерувати "зелену" електроенергію.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти