ДТЕК Нафтогаз проведе масштабну "зелену" сейсморозвідку

16 липня 2020, 14:02

Инна Бабур Инна Бабур

Безкабельна сейсморозвідка стане першим проєктом, реалізованим в рамках Нафтогазового технохаба

ДТЕК Нафтогаз у 2020 році проведе масштабну сейсморозвідку за сучасною "зеленою" технологією з реєстрацією даних в режимі реального часу. Такий вид досліджень буде проведено на одному з активів компанії. Про це повідомляє пресслужба ДТЕК.

Реклама

Безкабельна технологія "зеленої сейсміки" вважається найбільш інноваційним і екологічним способом сейсморозвідки. Її особливість полягає в тому, що для з'єднання сейсмоприймачів використовується не кабель, а бездротові системи, для установки датчиків не потрібна спеціальна важка техніка.

Використання безкабельної технології дозволяє ефективно проводити роботи в умовах складного ландшафту та у важкодоступних місцях, де раніше це було зробити неможливо. Також це дає змогу скоротити терміни робіт і мінімізувати будь-який можливий вплив на навколишнє середовище. Реєстрація сейсмічних даних в режимі реального часу дозволяє проводити оцінку якості даних безпосередньо під час виконання робіт. Це істотно підвищує якість геофізичної інформації з огляду на близькість міст і наявність шумів.

Безкабельна сейсморозвідка стане першим проєктом, реалізованим в рамках Нафтогазового технологічного хаба (Технохаба), створення якого анонсував ДТЕК Нафтогаз для консолідації зусиль і вирішення завдань компаній газовидобувної галузі. Після успішного апробування, рішення буде передано в банк технологій Технохаба, що дозволить оптимізувати і тиражувати "зелену сейсміку" на системній основі серед учасників цієї організації.

В тренді
Нервозність на ринку. Чому бензину і дизпальному загрожує нове зростання цін

"Безкабельна зелена сейсморозвідка дозволить підвищити точність геологічних прогнозів, прискорити підготовку нових площ до буріння і зробити видобуток газу ще більш ефективним і екологічним", – підкреслив керівник Технологічного центру ДТЕК Нафтогаз Максим Дорохов.

Реклама

Генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров зазначив: "В умовах кризи на нафтогазовому ринку вкрай важливо впроваджувати сучасні технології, які дозволять підвищити ефективність видобутку газу і тим самим забезпечити подальший розвиток газовидобувної галузі. Для цього ДТЕК Нафтогаз ініціював створення Нафтогазового технологічного хаба, метою якого буде пошук і залучення інноваційних рішень в Україну. "Зелена" сейсміка стане першим масштабним проєктом в рамках Технохаба і її успішна реалізація дозволить тиражувати дану технологію на всю галузь і впровадити нові підходи геолого-розвідувальних робіт в Україні".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти