ДТЕК почав поставки вугілля марки Г з США

23 жовтня 2017, 12:09

Вугілля використовуватиметься для покриття дефіциту палива на опалювальний сезон

Найближчим часом ДТЕК здійснить поставку перших 150 тис. тонн вугілля марки Г з США для поповнення складів своїх ТЕС в рамках підготовки до опалювального сезону. Ця поставка дозволить скоротити дефіцит марки Г в Україні, який виник в результаті підвищеного відпуску електроенергії на ТЕС, що працюють на газовому групі вугілля, що стало наслідком введення блокади і втрати антрацитових шахт на НКТ.

Реклама

Поставки вугілля з США – це черговий крок щодо реалізації стратегічних ініціатив України в частині диверсифікації поставок енергетичної палива ТЕС в період зростання попиту на вугілля в опалювальний сезон.

Прибуття до України першого балкера з 75 тис. тонн вугілля з США очікується цього тижня. Ресурс попрямує на Ладижинську і Запорізьку ТЕС.

У вересні ТЕС ДТЕК виробили майже 90% електроенергії з українського газового вугілля, тоді як у вересні минулого року частка виробництва електроенергії на ТЕС компанії з газового вугілля становила 68%.

Зростання попиту на вугілля марки Г в Україні викликаний також реконструкцією антрацитових блоків на українських ТЕС під роботу на газовому вугіллі. На українському паливі з вересня працює Зміївська ТЕС, а з листопада працюватимуть два блоки ДТЕК Придніпровської ТЕС.

Реклама

Поточний рівень видобутку марки Г в країні не може покрити зрослі потреби ТЕС у паливі, незважаючи на зростання виробництва на шахтах ДТЕК за підсумком 9 місяців на 10,5% – до 16,9 млн тонн.

В тренді
Пенсії переведуть на картки: коли зміняться правила і що робити одержувачам

"Проходження ОЗП – це головний іспит року для ТЕС ДТЕК. Стабільність і безперебійність поставок вугілля на наші ТЕС в умовах виниклого дефіциту марки Г вимагає нетривіальних рішень. Рішення почати імпорт марки Г з США було прийнято з урахуванням державної політики щодо диверсифікації джерел дефіцитного палива. Американські постачальники працюють ефективно і надійно. Тому ми почали працювати з американським ресурсом. При цьому для ДТЕК пріоритетом залишається розвиток власного видобутку. Імпорт – тимчасове рішення", – підкреслив комерційний директор ДТЕК Енерго Віталій Бутенко.

Нагадаємо, ДТЕК вже імпортував вугілля марки Г в опалювальному сезоні 2016-2017. Тоді для покриття тимчасової нестачі ресурсу компанія закупила в Польщі 137 тис. тонн вугілля марки Г.

ДТЕК продовжує реалізацію програми зі зниження залежності від імпортного вугілля, що складається з трьох ключових кроків. Крок №1 – переведення блоків з антрациту на газове вугілля. Крок №2 – забезпечення ТЕС вугіллям українського видобутку. І крок №3 – модернізацій потужностей ТЕС для ефективної і безперебійної роботи.

Як відомо, Україна після "блокади" непідконтрольної частини Донбасу також змушена закуповувати антрацит за кордоном. Так, для проходження опалювального сезону ДТЕК у вересні подвоїв поставки вугілля з ПАР.

Реклама

З найважливішими діями ДТЕК щодо забезпечення надійного енергопостачання України в осінньо-зимовий період можна ознайомитися на сайті.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти