ДТЕК інвестував у видобуток вугілля 3,3 мільярда доларів

27 лютого 2019, 13:58

Гендиректор ДТЕК зазначив, що Україна через 4-5 років може повністю покривати власну потребу в природному газі

Інвестиції ДТЕК у видобуток вугілля за весь час роботи компанії, з 2005 року, перевищили $ 3,3 млрд. Про це заявив генеральний директор компанії Максим Тимченко під час Українського енергетичного форуму в Києві.

"Це дозволило нам збільшити видобуток вугілля в 2,5 раза, з 11 до 25 млн т. Коли ми починали наш шлях, частка компанії на ринку була 25%. За минулі роки вона зросла до 80%, що сьогодні викликає дискусії. Але у мене запитання – хіба нам не варто робити цих інвестицій, щоб Україна мала своє вугілля газової марки? Чи до нас запитання, чому держсектор провалився в рази і чому ми позбулися вугільних шахт на Донбасі? Напевно, правильніше говорити про те, що український інвестор не побоявся вкласти мільярди доларів у вугільну галузь. Я вважаю, що у галузі є всі підстави жити і далі, бути рентабельною. І є ті технології, які дозволяють їй ефективно працювати без негативного впливу на навколишнє середовище", – сказав Тимченко.

Генеральний директор ДТЕК також зазначив, що вважає за можливе для України через 4-5 років повністю покривати власну потребу в природному газі. Зокрема, за його словами, ДТЕК збільшив видобуток газу з 2014 року в 3,3 раза.

"Вийти на газову незалежність – це реально, якщо будуть створені умови для приватного бізнесу, – зазначив Тимченко. – Ми вітаємо аукціони (на нові родовища. – Ред.), які плануються буквально через тиждень. ДТЕК планує брати участь, оскільки нам цікаво застосування нашого досвіду і технологій, які ми набули за минулі роки".

Ще одним напрямком для підвищення енергобезпеки України Тимченко назвав розвиток поновлюваних джерел енергії. Його компанія має намір збільшити обсяг потужностей ВДЕ до кінця поточного року до 1 ГВт.

"У нас, в Україні, хороші темпи зеленої генерації, і цього треба аплодувати. Це та галузь, в яку приходять західні інвестори. У мене величезна надія, що новий закон про перехід на аукціони буде ухвалений найближчим часом. І це також буде важливий сигнал для західних і українських інвесторів – вкладати в цей напрямок. Я переконаний, і це частина стратегії ДТЕК – майбутнє за зеленою генерацією", – резюмував Тимченко.

Саме ставка на власні енергоресурси, на думку топ-менеджера, здатна забезпечити швидкий позитивний ефект для енергетичної безпеки України.

В тренді
Банк "Укрпошта" та антирекорд долара – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Колаж: "Сьогодні"
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти