Гідна пенсія може бути тільки накопичена – експерт

28 травня 2018, 07:40

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Впровадженню обов'язкового накопичувального рівня заважає відсутність державної відповідальності перед вкладниками

Пенсійна реформа в Україні продовжує набирати обертів. Так, вже з початку 2019 року в країні повинен почати працювати другий рівень пенсійної системи, суть якого полягає в тому, що кожен українець (або роботодавець від його імені) з зарплати буде відраховувати певну суму на державний рахунок, з якого на пенсії можна буде отримувати додаткові виплати. Зараз експерти відзначають, що солідарна система себе давно вичерпала і потребує реформування, але впровадження другого рівня тільки погіршить ситуацію.

Економісти розповіли, що робити накопичення обов'язковими для всіх – погане рішення, а такий примус викличе тільки відторгнення у суспільства, внаслідок чого внески будуть вважати додатковим навантаженням, від якого українці будуть намагатися максимально ухилятися
.

"В нынешних условиях достойная пенсия может быть только накоплена. Но накопления не должны быть обязательными. Это принуждение фактически отчуждает человека от их собственных накоплений", – говорит Олег Лиховид, глава Комитета финансового рынка и по вопросам социальной ответственности бизнеса при Торгово-промышленной палате Украины.

Реклама

До речі,якмивжезгадували,прихильникамивведеннядругогорівнясталиукраїнськічиновники,тодіякМіжнароднийвалютнийфондвисловивсяпротитакоїзатії.Векспертномусуспільствівідзначають,щоголовнийфактор,якийзаважаєвпровадженню-цевідсутністьдержавноївідповідальностіпередвкладниками.

"Лозунг о том, что накопительная система поднимет финансовый рынок, является ошибочным. Потому что финансовую систему может поднять только защита прав собственности. Если мы знаем, что мы не можем отстоять свои права, например, вкладчика в банк, то понесем ли мы деньги в банк?", – добавил Лиховид.

Більшдокладнопро те,щопринесеукраїнцямдругийрівеньпенсійноїсистеми,читайтевматеріалісайту"Сегодня"Пенсійна реформа: як буде працювати обов'язковий накопичувальний рівень і в чому проблеми

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти