Енергетична незалежність і новий енергоринок: як це працюватиме

16 вересня 2019, 06:43

Запуск нового енергоринку допоможе виробляти більше електроенергії

Реклама

Справедливість цін і тарифів – щастя для бізнесу та простих громадян знаходить спільний знаменник у визначенні "енергетична незалежність".

В рамках Форуму YES зарубіжні експерти одностайні: досягненню енергетичної незалежності України сприятиме запуск нового енергоринку. Саме це допоможе виробляти більше електроенергії, звести до мінімуму кількість аварій або збоїв із постачанням мережах. І найголовніше – Україна отримає шанс забути про ручне регулювання цін. Адже споживачі зможуть вибирати, у кого з понад шістсот постачальників купувати кіловати: хто запропонує нижчу ціну і кращу якість послуг. Вартість повинні визначати саме попит і пропозиція, кажуть фахівці.

"Принцип змагання – фундаментальний, якщо ми говоримо про цінові вигоди для споживачів. Україна повинна цю конкуренцію тільки популяризувати. А щоб вона функціонувала як слід – налагодити торгівлю електроенергією з сусідніми країнами. Це знизить ціни на кіловати і для української промисловості, і для пересічних споживачів", – говорить Шевкі Аджунер, екс-директор представництва Європейського банку реконструкції і розвитку в Україні.

"Економісти в світі не придумали нічого кращого, ніж працюючий ринок. Для того, щоб були якісні послуги, для того, щоб були справедливі тарифи. Ми перейшли на європейський зрозумілий ринок, що створить конкуренцію. Ручне управління в будь-якому секторі, включаючи енергетику, – це прямий шлях до корупції ", – переконаний Максим Тимченко, генеральний директор ДТЕК.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні введено новий оптовий ринок електроенергії відповідно до ухваленого 2017 року Верховною Радою закону "Про ринок електричної енергії". Запуск ринку – це зобов'язання України в рамках імплементації Третього енергопакету ЄС. А також умова співпраці України з МВФ та отримання макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 500 млн євро цього року.

Після запуску нового ринку електроенергії  щодоби збільшується її імпорт, що впливає на зниження цін на ринку.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти